Oba piloti LCR v top deset pondělního testu

05.06.2024

Nakagami dokončil pondělní test v Mugellu za deště desátý, deštivé počasí využil Johann Zarco k osmému nejrychlejšímu času.
Foto: LCR Honda MotoGP Team

Jezdec týmu IDEMITSU Honda LCR Takaaki Nakagami skončil v pondělním testu v Mugellu desátý. Japonský jezdec a posádka museli kvůli dešti, který po většinu dne panoval, změnit harmonogram testu v Mugellu. Situaci však využili. Den zúročili porovnáváním a zkoušením různých nastavení na mokru. Až dosud se na startovním roštu MotoGP mnoho tréninků za deště neodehrálo a sběr informací je pro budoucí závody za mokra vždy užitečný. Jezdec týmu CASTROL Honda LCR Johann Zarco obsadil v pondělním testu v Mugellu osmé místo. Také Francouz a jeho posádka museli změnit program testu kvůli dešti, který trval po většinu dne. Situace však využili, den prožili porovnáváním a zkoušením různých nastavení na mokru.

Takaaki Nakagami 10. místo (1'58,500)
"S naším dnešním výkonem za mokra jsem spokojen, protože obvykle jsem v těchto situacích bojoval. Dnes jsme se pokusili změnit základní nastavení oproti prvnímu výjezdu a výsledek byl pozitivní. Celkově byl pocit z jízdy na motorce příjemný. Bavil jsem se a lépe jsem pochopil elektroniku a motorku."

Johann Zarco 8. místo (1'58.093)
"Testovali jsme několik nastavení pro tréninky za deště. Nakonec to bylo dobré, protože zkoušení různých vyvážení nám poskytlo zpětnou vazbu o tom, jak se motorka pohybuje a reaguje za mokra. Upřímně řečeno, získal jsem větší jistotu a bylo to přínosné."