Oba piloti KTM na konci testu v top10

30.11.2023

První rychlé kroky KTM do příštího roku s větrným a chladným testem ve Valencii, který ukončil MotoGP™ 2023.
Foto: KTM

Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii skončil poslední oficiální závod MotoGP v roce 2023, kdy jednodenní test IRTA umožnil týmům a jezdcům vyzkoušet nové díly a nápady v dostatečném předstihu před sezonou 2024. Tým Red Bull KTM Factory Racing prošel aerodynamickým a elektronickým testovacím programem a test zakončil s oběma jezdci v první devítce nejrychlejších časů na kolo.

Odpolední sluneční paprsky přišly, aby zahalily poslední tři hodiny valencijského testu a první nápor práce na 22 kol sezony MotoGP 2024. Mezi koly ve Španělsku - necelé dva dny po závěrečném závodě sezony 2023, v němž Red Bull KTM vybojoval pódiové umístění - a dalším testovacím výjezdem v Malajsii uplyne pouhých 70 dní, takže bylo třeba nasbírat spoustu dat, vyzkoušet komponenty pro Brada Bindera a Jacka Millera a vyhodnotit nápady.

Jasně byl vidět další vývoj aerodynamického balíčku RC16, ale tovární sestava také odklikala řadu interních otazníků s nastavením motocyklu. Binder se prosadil v při útoku na čas a svým pátým pokusem v testu obsadil 2. místo poté, co se po většinu dne pohyboval kolem první desítky. Miller nasbíral další kola a posunul se na 9. pozici z plného počtu 23 jezdců pracujících ve Španělsku.

Brad Binder
"Dnes jsme vyzkoušeli několik různých věcí s aerodynamikou, některé výfuky. Neměli jsme nic velkého ani radikálního, ale hodně jsme se naučili o tom, co jsme použili, a to je nejdůležitější. Pohráli jsme si s nějakou elektronikou, abychom se pokusili dát motorku trochu víc 'do ruky', a to bylo super, ale pořád je na čem pracovat. Vše bylo v podstatě prvním výchozím bodem směrem k dalšímu testu v Malajsii."

Jack Miller
"Náročný den a povětrnostní podmínky nebyly ideální, ale jsem dostatečně spokojený. Testovali jsme hodně a už máme jasný směr, kde se chceme zlepšit. Usilovně pracujeme na širším výkonovém rozsahu, vyzkoušeli jsme nějaké aerodynamické prvky a dnes jsme udělali krok s přilnavostí, takže s tím jsem spokojený. Těší mě, že jsme dojeli do konce sezony. Byl to hektický rok!"