Oba piloti Gresini Racing v top deset

21.06.2023

Team Gresini Racing veze z Německa důležité body do celkové klasifikace šampionátu MotoGP.
Foto: Gresini Racing

Tým Gresini Racing MotoGP dosáhl v Grand Prix Německa pozitivního výsledku v podobě bodovaných pozic, Alex Marquez skončil na okruhu Sachsenring na sedmé pozici a Fabio Di Giannantonio na deváté. To bylo jakési potvrzení pro Španěla i Itala, kteří se po celý víkend prezentovali pozitivním a solidním výkonem a konečně mohli zúročit dobrý výsledek i s ohledem na blížící se poslední ze tří závodů v Assenu. Zejména "Diggia" předvedl skvělý návrat poté, co byl v určité fázi až čtrnáctý. Vzpamatoval se o pět pozic a po Argentině, Texasu a Le Mans zpečetil své čtvrté umístění v první desítce v této sezóně.

Alex Marquez
"Určitě jsme získali další důležité body. Škoda, že jsme ztratili tolik času za Aleixem Espargarem, který startoval do závodu na měkkých pneumatikách a v prvních kolech se snažil, oprávněně, uhájit svou pozici. Když jsem se přes něj dostal, bylo už bohužel příliš pozdě na to, abych zmenšil odstup od vedoucích jezdců, i když moje tempo bylo hodné první pětky. Jsme spokojeni, a kdyby se nám podařilo vyřešit nějaký problém s nastavením dříve, mluvili bychom o jiném typu výsledku."

Fabio Di Giannantonio
"Odjeli jsme skvělý závod, možná můj zatím nejlepší. Absolvovali jsme několik předjížděcích manévrů na trati, kde je téměř nemožné předjíždět. Jsem opravdu spokojený, i když je škoda, že jsme startovali tak vzadu, protože tempo bylo opravdu dobré. Jsme nabiti na Assen."