Oba jezdci Smrz Racing v sobotu na bodech

06.05.2023

Perez Gonzalez po startu z první řady dojel 9. kvůli penalizaci. Yeray Saiz Marquez na bodech.
Tisková zpráva Accolade Smrz Racing BGR

Po nejlepším možném začátku druhého závodního podniku letošní sezóny kategorie World Supersport 300, kdy se španělskému jezdci José Luis Perez Gonzalezovi (Accolade Smrz Racing BGR) podařilo zajet celkově nejrychlejší čas v pátečních volných trénincích a posléze 3. místo v sobotním Superpole, přišlo lehké zklamání v podobě long lap penalizace do prvního závodu. Žhavý kandidát na vítězství zde v Barceloně skvěle odstartoval z první řady startovního roštu a držel se na předních místech až do okamžiku, když si musel odpykat trest z ranního Superpole, který ho posunul až na 15 pozici. Jezdec českobudějovického týmu však nic nevzdal a dokázal se probojovat startovním polem zpět do čelní skupinky. Nakonec z toho bylo alespoň 9. místo v cíli a důležité světové body. Druhý jezdec týmu Yeray Saiz Marquez také zabodoval a na konto si připsal 2 světové body za 14. místo. Druhý závod této kategorie startuje v neděli v 15:15.

#73 José Luis Perez Gonzalez:
"Byl to náročný den. V kvalifikaci se mi nedařilo zajet ideální kolo a hodně jsem tlačil na pilu. Bohužel jsem měl pád ve velké rychlosti a upadnul se mnou ještě další jezdec – proto ta penalizace do závodu v podobě long lapu. Během závodu bylo velké horko a ta penalizace mi to opravdu ztížila. Zítra je další den a zkusíme to znovu. Děkuji celému týmu, měli dneska hodně práce."

#35 Yeray Saiz Marquez:
"Podařilo se mi zachránit situaci dvěma světovými body, což je pozitivní, ale celkově to byl složitý závod. Musíme se zamyslet nad tím, kde se zítra můžeme zlepšit a dát do toho ještě víc. Děkuji týmu za jejich pomoc a podporu."

Jakub Smrž (manažer týmu):
"José dostal penalizaci, protože upadnul v Superpole, a s ním i další jezdec. Penalizace samozřejmě hodně ovlivnila vývoj závodu, na víc to nestačilo. Musíme také zkontrolovat motorku, protože je možné, že po tom ranním pádu tam byl i nějaký problém, ale mezi kvalifikací a závodem jsme měli strašně málo času. Za této situace je deváté místo dobrý výsledek. Yeray také bodoval a myslím, že zítra to může být o hodně lepší."