Nováček Fernandez opět bodoval

13.06.2023

Augusto Fernandez získal v Mugellu jeden bod za 15. místo, Jonas Folger dokončil nedělní závod devatenáctý.
Foto: GasGas Media

Autodromo del Mugello se opět stal epickým dějištěm MotoGP a Gran Premio d'Italia Oakley ukázalo světový šampionát v jeho nejlepší podobě: rychlost, těsné souboje, atmosféra a nepředvídatelnost. Tým GASGAS Factory Racing Tech3 byl pevnou součástí show šestého kola a Augusto Fernandez dokázal po 23 kolech plných energie urvat 15. místo. Ve svém historicky stém závodě Grand Prix tak pokračoval ve sběru důležitých světových bodů. Jeho týmový kolega Jonas Folger, který opět nahradil zraněného Pola Espargara, zakončil den na 19. místě poté, co ztratil kvůli vyjetí mimo trať v 15. zatáčce úvodního kola nedělního závodu.

Augusto Fernandez
"Těžký závod a náročný víkend, ale získat jeden bod, to mě potěšilo. Hodně jsem se tu naučil a dojet do cíle a zlepšit se pro mě bylo velmi důležité. Těžké podmínky, ale závěr závodu nebyl tak špatný a byl jsem konkurenceschopný. Jen musíme zapracovat na tom, abychom byli rychlejší na startu."

Jonas Folger
"Těžký závod Doufal jsem, že se pro dnešek zlepším, ale stále jsem měl několik stejných problémů jako v sobotu. Hodně jsem se však naučil a musím toho hodně zkontrolovat s našimi inženýry. V příštím testu si budeme moci některé věci vyzkoušet. Ještě jednou chci poděkovat týmu a továrně za tuto příležitost. Pevně doufám, že teď už uvidíme Pola opět na motorce"