Nováček Augusto Fernandez opět bodoval

21.11.2023

Augusto Fernandez se v nedělním katarském závodě prosadil na 15. pozici, Pol Espargaro dojel osmnáctý.
Foto: GasGas Media

V neděli večer se odehrála závěrečná show Qatar Airways Grand Prix of Qatar, když se reflektory MotoGP™ naposledy v roce 2023 rozzářily, ale dlouho nezhasnou, protože mezinárodní okruh Lusail bude 8. až 10. března, dva týdny po předsezonním katarském testu, který se konal 19. až 20. února, opět hostit úvodní kolo sezony 2024. Nový vítěz MotoGP™ se dnes zrodil ve Fabiu Di Giannantoniovi, když tým Gresini Racing slavil v Kataru druhé vítězství v řadě, zatímco Augusto Fernandez z týmu GASGAS Factory Racing Tech3 uzavřel první patnáctku, když ukořistil poslední bod, o který se hrálo. Jeho týmový kolega Pol Espargaro dokončil předposlední závod sezony na osmnáctém místě.

Augusto Fernandez
"Je škoda skončit takhle, protože jsem se cítil silný a první desítka byla možná, když jsem měl celý víkend jak dobré tempo, tak dobrou pozici na startovním roštu, takže se cítím špatně. Na startu mi to hodně uklouzlo, ztratil jsem mnoho pozic a od té doby jsem se snažil předjíždět. Pak jsem udělal velkou chybu v první zatáčce, když jsem při brzdění po slipstreamu jel hodně zeširoka a ztratil opět hodně času. Musíme zůstat pozitivní, protože se cítím rychle a dobře, takže výsledky musí jednou přijít. Pojďme ve Valencii vyvinout poslední tlak."

Pol Espargaro
"Od prvního do posledního kola jsem bojoval s předkem motorky a nemohl jsem pořádně zatočit. Byl to prostě těžký závod. Ve Valencii nám zbývá poslední závod, takže si ho zkusíme užít se všemi lidmi kolem mě a doufejme, že ho dokončíme na pozitivní vlně."