Nováček Acosta má první MotoGP pódium

25.03.2024

Neuvěřitelný Acosta získal své první pódium v MotoGP™ hned ve svém druhém závodě v hlavní třídě Grand Prix.
Foto: GasGas Media

To byl den pro Red Bull GASGAS Tech3 v Portimau! Mladý nováček Pedro Acosta získal v Portugalsku své vůbec první pódium v MotoGP™ a po neuvěřitelném závodě obsadil P3, čímž se stal třetím nejmladším jezdcem, který stál na stupních vítězů v MotoGP™. Víkend se pro jezdce s číslem #31 zatím vyvíjel perfektně poté, co se v sobotu kvalifikoval na P7 a následně obsadil P7 ve sprintu, ale nováček se u toho úplně nezastavil a poté, co se znovu prosadil v hlavním závodě, vystoupil na třetí stupínek pódia. Na druhé straně Augusto Fernandez konečně spatřil světlo na konci tunelu, když dojel na P11, což je jeden z výsledků, který udělá dobře jeho morálce.

Pedro Acosta
"Není snadné přijet na novou trať bez zkušeností na motocyklu MotoGP, ale pro svůj tým mám jen dobrá slova. Pracují jako o život, aby mi poskytli tu nejlepší motorku, od šéfa posádky mám neustále zprávy, ve kterých mě žádá, abych zkontroloval některé věci, abych se pokusil najít dobré způsoby přípravy, a upřímně řečeno, odvedli jsme úžasnou práci. Od startu závodu se motorka cítila mnohem lépe než včera, ale celý život jsem závodil na dlouhých tratích, takže hlavní závod je pro mě přirozenější. Dobře jsme hospodařili s pneumatikami a podařilo se nám hodně dobrých předjetí. Nejvíc jsem si ale užil Pecca Bagnaiu, protože jsem za ním předtím strávil hodně času a mohl jsem se od něj učit, byla to skvělá příležitost. Byl to pro nás skvělý víkend, ale musíme zůstat nohama na zemi, protože je před námi ještě mnoho nových okruhů, které se musíme naučit, takže se teď budeme soustředit na ten další a pokusíme se mít dobrý víkend v Austinu."

Augusto Fernandez
"Jsem rád, že jsem po těžkém začátku sezony získal nějaké body, takže s P11 musíme být spokojeni, je to začátek. V závodě jsem se cítil dobře, dokázal jsem získat zpět nějaké pozice, takže je to dobré. Stále bojujeme, ale musíme pracovat dál, protože potenciál tu je. Musíme jen dát dohromady všechny kousky a doufejme, že se budeme moci v Austinu dále zlepšovat. Samozřejmě gratuluji Pedru Acostovi a celému týmu k výsledku. Pedro dnes odvedl neuvěřitelnou práci a překonává všechna očekávání!"