Nižší kategorie GP obuje Pirelli

30.06.2023

Pirelli se stává výhradním dodavatelem pneumatik pro Grand Prix Moto2 a Moto3.
Foto: Pirelli

Pirelli se stane oficiálním a výhradním dodavatelem pneumatik pro třídy Moto2™ a Moto3™ od roku 2024 do roku 2026 včetně. Tato nová tříletá smlouva, která se v současné době dokončuje, znamená, že se italská značka pneumatik stane nedílnou součástí lehkých a středních tříd závodů Grand Prix.

Pirelli již má dlouholeté dědictví jako výhradní dodavatel pro všechny třídy mistrovství světa MOTUL FIM Superbike a nyní rozšiřuje své portfolio pneumatik pro motocykly o třídy Moto2™ a Moto3™, nejsilnější doplňkové třídy v celosvětovém motorsportu. Pirelli bude dodávat své slickové pneumatiky DIABLO™ Superbike do obou tříd, což odráží volbu v souladu s filozofií Pirelli "Prodáváme to, s čím závodíme, závodíme s tím, co prodáváme".

Díky této dohodě se Moto2™ a Moto3™ stanou důležitým motorem pro další posílení značky Pirelli jak z hlediska obchodního růstu, tak i technologického vývoje. Paddock MotoGP™ nabízí nejlepší závodní laboratoř na dvou kolech, která zajišťuje, že tento sport bude i nadále hnacím motorem inovací v oblasti bezpečnosti, výkonu a udržitelnosti, které se dostanou ke skutečným zákazníkům na ulici.

Dohoda se také rozšiřuje napříč seriálem Road to MotoGP™, protože Pirelli se stává oficiálním a jediným dodavatelem pneumatik pro všechny třídy Finetwork FIM JuniorGP™ World Championship, Idemitsu Asia Talent Cup, Northern Talent Cup a Red Bull MotoGP Rookies Cup, čímž se připojuje ke svému zavedenému závazku vůči světovému seriálu FIM MiniGP. Road to MotoGP™, která nemá v motorsportu konkurenci, je globální iniciativou na podporu talentů, která otevírá dveře a rozšiřuje přístup k motocyklovým závodům po celém světě.

Další podrobnosti o dodávkách a typu pneumatik, které budou použity, budou včas zveřejněny.

Aldo Nicotera, senior viceprezident a ředitel divize Moto a cyklistiky společnosti Pirelli
"Jsme hrdí na to, že si nás Dorna vybrala jako nového dodavatele pro Moto2 a Moto3 na příští tři sezóny. Je to další uznání naší autority v motorsportu a také jasný projev ocenění naší práce, kterou již 20 let odvádíme v mistrovství světa superbiků. Díky této nové dodavatelské smlouvě budeme doprovázet mladé naděje motocyklového sportu do vrcholných soutěží WorldSBK a MotoGP. A věrni filozofii, která nás po léta charakterizovala, tak budeme činit tím, že budeme i nadále používat standardní produkty, které jsou v prodeji na trhu a které si mohou zakoupit všichni motocyklisté."

Carlos Ezpeleta, sportovní ředitel společnosti Dorna Sports
"Jsme nesmírně rádi, že můžeme přivítat společnost Pirelli v paddocku jako jediného dodavatele pneumatik pro Moto2 a Moto3.Tyto šampionáty jsou v motorsportu nejlepším příkladem silných podružných tříd, které jsou zároveň samostatnými šampionáty na vysoké úrovni, a to jak z hlediska jejich sportovní, tak obchodní hodnoty. Jsme proto velmi rádi, že jsme zaznamenali tak velký zájem ze strany společnosti Pirelli a dosáhli této dohody. Přivítání nového partnera také podtrhuje silné vazby a vztahy našeho sportu s průmyslem a my se velmi těšíme na spolupráci s Pirelli v řadě oblastí, včetně výkonnosti, relevance pro silniční provoz a samozřejmě udržitelnosti."