Nejtěžší pro Königa bude Cerberus

13.07.2023

König pojede o víkendu v rozžhavené Itálii. Snad nebude šedesát stupňů, přeje si.
Tisková zpráva Movisio Racing Teamu

Pekelné podmínky čekají českého závodníka v mistrovství světa superbiků. Oliver König nastoupí do závodů na okruhu Imola v Itálii, kterou sužuje vlna veder. Teploty se zde mohou přehoupnout přes 40 stupňů celsia, na některých místech budou atakovat i padesátku. "To bude asi největší překážka, na rozpáleném okruhu je vždycky o deset stupňů více," hlásil König z týmu Orelac Racing Movisio. Program začne pátečními tréninky, závody pak odstartují o víkendu. Přímé přenosy vysílá Nova Sport.

Měl malý prostor na odpočinek, před čtrnácti dny jezdil v Anglii, kde za deštivých podmínek docházelo k drsným nehodám. Teď má však před sebou rozžhavenou Itálii. "Mezitím jsem se věnoval tréninku, byl jezdit na silnici nebo flattracku. Ani jsem neměl možnost o prázdninách moc relaxovat," dodal König, jezdec z Prahy. Hlavně se pak zaměřil na léčbu zraněné nohy, aby nemusel odjed závody pod prášky proti bolesti.

"Natržený kotník je už lepší, noha je lépe naposilovaná. Furt je tam ale trochu otok, kvůli kterému mám s ní horší rozsahy. Ale nemělo by to vadit při jízdě," dodal König, který o víkendu pojede v Imole. Právě ve Středomoří se čekají mimořádná vedra a nejhůře je zasažena Itálie. Teploty by zde měly přesáhnout 40 °C. "Je potřeba počítat s tím, že na závodním okruhu je vždycky více, bude to neskutečně náročné. V závodní kombinéze a na rozpáleném asfaltu se furt jenom potíte, za víkend vypiju hodně litrů vody," dodal König (POZNÁMKA REDAKCE: Vlna veder, kterou v Itálii pojmenovali Cerberus (Kerberos) podle tříhlavého psa z podsvětí, přinese teplotní rekordy, na většině míst Apeninského poloostrova se očekávají teploty přes 40 stupňů, na Sicílii a Sardinii dokonce více než 48).

Jeho cílem zůstává vybojovat první bod v letošní sezoně superbiků. Buď zde, nebo na domácí trati v Mostě, která následuje po těžké Itálii. "Věříme, že by se to mělo povést, Oliver v jezdeckém projevu dělá zlepšení, jen to musí předvést v závodech. Doufám, že se to stane brzy," doplnil Miloš Čihák, jezdcův manažer.