Nedělní mistrovský kousek pro Bautistu

01.08.2023

Z 14. místa na startu dojel Bautista v SPR na stupně vítězů a poté získal historické vítězství v 2. závodě.
Foto: Ducati

Byla to neděle, na kterou budou všichni fanoušci Ducati a WorldSBK dlouho vzpomínat. Alvaro Bautista byl protagonistou skutečného výkonu. Poté, co v závodě Superpole Race získal zpět 11 pozic a dojel na třetím místě, oživil Španěl velkolepý souboj s Razgatliougluem, který skončil sedm kol před koncem, když turecký jezdec havaroval v první šikaně. Bautista vybojoval své 50. vítězství ve WorldSBK a zároveň 18. vítězství v sezoně (absolutní rekord šampionátu). Bautista na sobotu plnou obtíží reagoval mimořádně a zvýšil svůj náskok v šampionátu před Razgatliogluem na 74 bodů.

Pozitivní neděle to byla i pro Rinaldiho, který v Superpole Race i ve druhém závodě, skončil pátý poté, co ještě tři kola před koncem bojoval o stupně vítězů.

Alvaro Bautista
"Myslím, že je to zatím nejkrásnější vítězství sezony. Jsem si jistý, že společně s Toprakem jsme tady fanouškům a všem fanouškům u televize, kteří se dívají z domova, poskytli spoustu zábavy. Mrzí mě, že havaroval, protože bych s ním rád bojoval až do konce, i když jsem věděl, že bych asi neměl šanci. Mám velkou radost, hlavně kvůli týmu. Do dovolené půjdeme v klidu."

Michael Ruben Rinaldi
"Především mohu být spokojen s pokrokem, který jsme o víkendu předvedli. Pocit neustále rostl a i dnes byly pocity dobré. V závěrečných kolech jsem však necítil, že jsem v ideální kondici, abych byl schopen ochránit stupně vítězů. Gratuluji Axelovi Bassanimu a Danilemu Petruccimu, kteří se zdáli, že mají o trochu více. Pětkrát páté místo v posledních šesti závodech, nyní je čas udělat další krok. Uvidíme se v Magny Cours."