Neděle bez slávy

19.06.2023

Filip Salač na německém okruhu Sachsenring bral body za třinácté místo.
Foto: Gresini Racing

Na Sachsenringu skončilo další kolo Grand Prix. Tým Moto2 QJMOTOR GRESINI opouští Německo na pátém místě v pořadí šampionátu s 94 body, z nichž tři získal Filip Salač, který v "domácí" GP projel cílem třináctý. Jezdec s číslem 12 mířil tento víkend výš, ale nakonec ho potkal stejný problém s brzdami jako v Mugellu, který mu nedovolil vytěžit maximum. Místo toho se rozhodl neriskovat a odvézt si domů co nejlepší výsledek, díky němuž si udržel páté místo v průběžném pořadí.

Jeremy Alcoba měl komplikovaný start do závodu, protože příliš prudce zabrzdil a kvůli srážce s jiným jezdcem dostal penalizaci dlouhého kola - což ho stálo devět pozic. Odtud začal jeho návrat: jeho tempo nebylo špatné a umožnilo mu dokončit závod na šestnáctém místě, velmi blízko první patnáctce.

Filip Salač
"Po včerejším náročném dni mohu říci, že jsem se závodem spokojený, ale ne s výsledkem, který byl zatím nejhorší v sezóně. Dělal jsem, co jsem mohl, ale stejně jako v Mugellu jsme ztráceli při brzdění. Přesto jsem se snažil bavit a pokusit se přivézt domů nějaké body. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě přišli na trať podpořit."

Jeremy Alcoba
"Podařilo se mi dobře odstartovat, ale pak jsem zabrzdil příliš daleko, trefil jezdce a dostal jsem penalizaci dlouhé kolo, kterou jsem si hned odpykal, ale měl jsem raději počkat. S výsledkem nejsem spokojený, protože s tempem, které jsme měli, jsme mohli s Filipem bojovat a proč ne, získat výsledek v první desítce. Místo toho jsme byli šestnáctí. Budeme tvrdě pracovat na dalším závodě."