Náročný závod pro LCR v Silverstone

08.08.2023

Jezdec týmu LCR Honda Takaaki Nakagami obsadil v Silverstone po 20 kolech závodu 16. místo, jeho týmový kolega Iker Lecuona dojel sedmnáctý.
Foto: LCR Honda


Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami obsadil v Silverstone po 20 kolech závodu 16. místo. Takaaki Nakagami získal zpět několik pozic, když se změnily povětrnostní podmínky a byl vyhlášen mokrý závod. Japonec zajel do boxů, vyměnil motorku, a přestože se snažil tlačit, nakonec projel cílem na 16. místě a málem se dostal na body.
Náhradní jezdec týmu LCR Honda CASTROL Iker Lecuona skončil na 17. místě. Závod kvůli dešti ve druhé části ztížil situaci Ikerovi, který se před výměnou motocyklů snažil solidně tlačit a předjíždět soupeře. Španěl tento víkend pomohl týmu při nahrazování Alexe Rinse a poskytl přínosné podněty pro další vývoj motocyklu.

Takaaki Nakagami

"Z výsledku závodu jsem docela zklamaný, protože tvrdě pracujeme na tom, abychom se z této situace, která je obtížná, dostali. Snažil jsem se ze všech sil a během závodu jsem alespoň pochopil, jaké jsou s tímto paketem rozdíly od začátku do posledních kol. S těmito informacemi jsem si jistý, že v Rakousku uděláme krok vpřed. Chci poděkovat týmu za jeho práci."

Iker Lecuona

"Navzdory konečnému výsledku jsme dnes našli několik pozitiv.Výměna motorek byla riskantním rozhodnutím, ale v tu chvíli člověk nikdy neví, jestli se strategie vyplatí.Tento víkend jsme společně s týmem LCR tvrdě pracovali a chci jim za jejich práci poděkovat. Byla to pro mě skvělá příležitost. Při závodě jsem se současným balíčkem udělal maximum, a i když to bylo těžké, hodně jsem se naučil a skvěle jsem si to užil."