Náročný závod pro LCR MotoGP

23.08.2023

Ani jeden z jezdců Cecchinellova týmu se v GP Rakouska na body nedostal, Takaaki Nakagami byl osmnáctý, Iker Lecuona skončil dvacátý.
Foto: LCR Honda


Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami projel cílem závodu MotoGP na okruhu ve Spielbergu na 18. místě. Po náročném víkendu, kdy Nakagami nemohl dokončit sobotní sprint kvůli havárii, bylo nedělním hlavním cílem tlačit a zároveň testovat a sbírat informace. Nakonec sehrály obrovskou roli pneumatiky a vysoké teploty, kvůli kterým nemohl bodovat. Na okruhu Red Bull Ring byl jeho týmovým kolegou opět Španěl Iker Lecuona, který nahradil zraněného Alexe Rinse. Lecuona, který maximálně využil balíček a kontroloval situaci, dobře odstartoval, ale bohužel měl problémy se zadní pneumatikou a s přibývajícími koly ztrácel pozice. Nevzdal se a závod dokončil na dvacátém místě, když sbíral cenné informace pro HRC.

Takaaki Nakagami

"Dnes jsme zkoušeli různé věci, abychom HRC pomohli, protože jsme v obtížné situaci a chceme najít řešení. Samozřejmě jsme zklamaní, protože jsme nezískali body, ale sběr dat byl klíčový pro další kroky. Bojoval jsem hlavně s přilnavostí zadní části motocyklu, takže budeme pracovat dál a zkusíme to znovu v Barceloně."

Iker Lecuona

"V prvních fázích závodu jsem se bavil, ale pět kol před koncem se situace zkomplikovala kvůli teplotě pneumatik, protože dnes bylo větší horko než včera. Nakonec jsem ze sebe vydal maximum a snažil jsem se co nejvíce pomoci týmu. Chtěl bych poděkovat LCR a HRC za příležitost."