Náročný den pro tým Gresini Racing

13.06.2023

Alex Marquez opět nedokončil závod, Fabio Di Giannantonio bral doma pouze dva body.
Foto: Gresini Racing

Mohla to být ta správná neděle, protože cit s motorkou byl výborný a stejně tak i tempo závodu. To se však nepotvrdilo, protože Alex Marquez ztratil předek na výjezdu ze třetí zatáčky, když bojoval s Marinim a Zarcem o stupně vítězů. Když se zřítil do štěrku, veškeré šance na opětovné zapojení do závodu se také rozplynuly. Pro Španěla to byla celkově noční můra, další šanci dostane příští víkend na Sachsenringu. Trochu se zlepšil Fabio Di Giannantonio, který byl na cílové čáře čtrnáctý a dokázal získat dva body, které mu dodávají nové sebevědomí před nadcházejícími výjezdy do Německa a Nizozemska. Závodní tempo je jistotou, takže cílem je zlepšit jeho šance lepší kvalifikací.

Alex Marquez
"Opravdová škoda. Po tolika smůlách jsme se rozhodli, že budeme usilovat o stupně vítězů. Možná jsem měl být spokojený s umístěním v první pětce, ale chtěl jsem do toho dát všechno a zkusit to. Ve třetí zatáčce jsem udělal malou chybu, protože jsem byl příliš na vnitřní straně a dotkl jsem se bílé čáry. Domácí GP týmu byla důležitá i pro mě. Opět jsme ukázali, že se můžeme udržet, ale potřebuji s motorkou více zkušeností. Když je úroveň přilnavosti vysoká, je všechno dobré, ale když je velké horko, mám problém najít limit."

Fabio Di Giannantonio
"Měli jsme další skvělý start a bojovali jsme s velkou skupinou. Byl to pozitivní závod s dobrým tempem, zejména ve druhé polovině, i když technický problém v posledních pěti kolech nám zabránil udělat jednu nebo dvě další pozice. Získali jsme však dostatek dat pro další závody."