Nakagami v Mugellu jedinou Hondou na bodech

14.06.2023

Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami obsadil na italské půdě 13. místo po jednom z fyzicky nejnáročnějších závodů dosavadní sezóny.

Japonský jezdec Takaaki Nakagami, který startoval do Grand Prix Itálie ze 16. místa na startovním roštu, absolvoval chytrý závod, nedělal chyby a zvládal situaci. Spotřeba pneumatik byla v Mugellu jedním z otazníků kvůli vysokým teplotám, které byly vyšší než v předchozích dnech, ale Takaaki odvedl solidní práci a cílem projel na 13. místě, čímž získal důležité body.

Takaaki Nakagami
"Celkově to byl náročný víkend. Během dnešního závodu jsem bojoval s přední částí motorky, neměl jsem cit. V brzdných oblastech jsem se však cítil dobře, a nakonec se nám podařilo získat nějaké body. Je důležité dívat se na to z té lepší stránky, nevzdáváme se"