Nakagami osmý z Assenu

28.06.2023

Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami obsadil ve GP Nizozemska 8. místo, Stefan Bradl dojel v Assenu
Foto: LCR Honda Team

Ze čtrnáctého místa startovního roštu, zvládnutím situace a chytrým a chladným chováním Takaaki Nakagami v Assenu urval nějaké body. Osmá pozice Japonce je nejlepším výsledkem Hondy v nedělním závodě a jezdec i tým jsou po odvedené práci o víkendu spokojeni. V Dutch-TT byl jeho týmovým kolegou Stefan Bradl, který s motocyklem LCR Honda CASTROL dokončil dlouhý závod na třináctém místě. Během celého víkendu byl Němec týmu velkým pomocníkem, protože je oficiálním testovacím jezdcem HRC, a bezpochyby budou všechny získané informace důležité pro zlepšení motocyklu před závody po letní přestávce.

Takaaki Nakagami
"Celkově je na motocyklu mnoho oblastí, které musíme zlepšit. Nemohl jsem tlačit, jak jsem chtěl, ale našel jsem kompromis, který mi umožnil udržet rytmus a zároveň nedělat chyby. Věřím, že po letní přestávce vyzkoušíme různé položky, které nám pomohou zlepšit se v nadcházejících závodech."

Stefan Bradl
"Byl to těžký závod, ale jsem rád, že jsem získal body, bylo to nečekané. LCR si je zaslouží a já jsem rád, že jsem k nim přispěl. Během závodu jsem se snažil ze sebe vydat to nejlepší, přestože to nebylo jednoduché. Chci poděkovat týmu za práci a úsilí, které tento víkend odvedl."