Nakagami i Bradl bodovali

26.09.2023

Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami obsadil ve GP Indie 11. místo, jeho týmovým kolegou pro tento závod byl Stefan Bradl, který bodoval patnáctou pozicí.
Foto: LCR Honda MotoGP Team

Japonec Takaaki Nakagami startoval z 15. místa startovního roštu a cílem bylo umístění v první desítce. Skutečně o ni bojoval až do posledního kola závodu. Kvůli vysokým teplotám na indické trati však. Nakagami situaci chytře zvládl a závod dokončil bez chyb. Nakonec udržel solidní tempo a cílem projel na 11. místě, čímž získal cenné body do šampionátu.

Náhradní jezdec týmu LCR Honda CASTROL Stefan Bradl obsadil v Grand Prix Indie 15. místo. Německý jezdec, který startoval z 21. místa startovního roštu a odvedl solidní práci, bojoval na okruhu Buddh International Circuit o body po celých 21 kol. V posledních fázích závodu mu výsledek zkomplikovaly vysoké teploty a spotřeba pneumatik, ale situaci zvládl chytře a nakonec projel cílem jako patnáctý a připsal si bod.

Takaaki Nakagami
"Dnešní podmínky byly zrádné, protože když jsem se dostával do závěru závodu, těžko jsem dýchal kvůli vysokým teplotám, ke kterým se přidalo horko na motorce, bylo to náročné. Celkově jsem se na motorce cítil dobře a navzdory pádům tento víkend jsme odvedli solidní práci, která se snad vyplatí v Japonsku, protože to bude moje domácí Grand Prix."

Stefan Bradl
"Je dobře, že jsem získal bod, je to totiž pěkný způsob, jak zakončit víkend a navázat na něco lepšího příští týden v Japonsku. V závodě jsem se to snažil prostě přežít, protože vzhledem ke včerejší havárii a dnešním podmínkám nemělo smysl několikrát riskovat. Dělal jsem svou práci, jak nejlépe jsem uměl, a nakonec jsme urvali bod. Vždy jsem rád, že mohu LCR pomoci."