Na Yamahu čeká rakouská výzva

17.08.2023

Monster Energy Yamaha MotoGP cestuje do Rakouska na 10. kolo MotoGP 2023.

Foto: Yamaha


Tým Monster Energy Yamaha MotoGP se připravuje na další týden závodů MotoGP. Tentokrát se posádka zúčastní závodu Motorrad Grand Prix von Österreich, který se koná na rakouském okruhu Spielberg.
Fabio Quartararo přijíždí do Rakouska na 11. místě v šampionátu. Přestože okruh Spielberg není považován za "Yamaha okruh", Francouz zde získal několik pódií v premiérové třídě. V roce 2019 si v Rakousku zajistil třetí místo na svém stroji YZR-M1, v roce 2021 tento úspěch zopakoval v GP Štýrska a loni ve Spielbergu obsadil druhé místo.
Franco Morbidelli je před víkendovou GP Rakouska v celkové klasifikaci hned za svým týmovým kolegou. Ital se domnívá, že on a jeho posádka budou schopni odčinit loňský nedokončený závod na okruhu ve Spielbergu, a usilovat o solidní body. Přestože charakter této trati s prudkou akcelerací a tvrdým brzděním bude tento víkend představovat další výzvu, dá do toho vše.

Fabio Quartararo

"Silverstone byl celkově náročný víkend, ale v závodě jsem se cítil dobře. Od té doby jsem si užil trochu sluníčka, takže se teď cítím připravený na další závodní víkend. Loni jsem ve Spielbergu bodoval druhým místem, máme na to pozitivní vzpomínku. Je pravda, že minulé úspěchy v MotoGP nic nezaručují, ale i tak uděláme maximum, abychom zjistili, zda můžeme opět bojovat směrem dopředu."

Franco Morbidelli

"Moje tempo v první polovině závodu v Silverstone bylo pozitivní. Musíme pokračovat v práci a pokusit se najít způsob, jak udržet konzistentní úroveň výkonu po celou délku závodu. Přesto mají Silverstone a Spielberg odlišný charakter, takže tento týden budeme pracovat hlavně na tom, abychom byli rychlí v zatáčkách, a pak uvidíme, co dokážeme."