Na Slovensku podle plánu

07.06.2023

Poslední víkend v květnu jsme se s našim týmem vydali na Slovakiaring, kde se na zdejší motokárové trati odjely první dva závody ve třídách MiniGP 160 a MiniGP 190. Snad všechno pro nás dopadlo podle plánu a něco i lépe.
Text a foto: Lukáš Pešek

Na první závody bohužel dorazilo v obou třídách menší startovní pole, než jsme čekali, ve stošedesátkách stála na roštu necelá desítka jezdců a ve stodevadesátkách pouhá pětice. Naštěstí šlo o tu rychlejší menšinu, takže hodnota bojů neutrpěla a závodilo se naplno.

V MiniGP 160 za nás jel Tamas Lukacs a jestli vám jméno zní maďarsky, máte pravdu. Kluk je z Budapešti a loni vymetal druhou polovinu pelotonu. Po konci sezony 2022 se zeptal, jestli by s námi mohl absolvovat zimní přípravu a na závody jezdit v našem týmu. Obojí proběhlo, Tamas obě jízdy skončil druhý, pokaždé za Polákem Stankiewiczem, jednou z hvězd loňského ročníku. Tam polskému borcovi patřilo druhé místo, a to za naším nejžhavějším železem v závodním ohni, Romanem Durdisem.

Jeho revírem je třída MiniGP 190, po startu obou jízd s přehledem nastolil tempo, poprvé za sebou nechal v cíli rozestup 23 sekund a podruhé 13. Co by pro jiné byl úspěch, pro nás znamenalo "jen" zkoušku, jestli je všechno v pořádku, protože již tento víkend se Roman postaví na start italského mistráku. Ten je nejnabitější ze všech MiniGP sérií na světě a z toho důvodu má pro nás tenhle šampionát prioritu.

Co se týče zhodnocení slovenského zahájení sezony obecně, všechno šlo jak na drátkách, stížnost nemám jedinou, naopak kvituji, že po každé jízdě probíhala technická kontrola. Tím samozřejmě nechci nic ani naznačovat. Například ani to, že by se třeba jindy nebo na jiných seriálech podvádělo, nad rámec pravidel se upravovaly motory, které by se potom třeba předčasně zadíraly. :)