Na řadě je domácí kolo pro Ducati

13.06.2024

Bautista chce potvrdit vedení v šampionátu, v domácím kole se vedle Bulegy představí i Pirro.
Foto: Ducati

Světový okruh Misano Marco Simoncelli je připraven hostit podnik Pirelli Emilia Romagna, čtvrté kolo sezony WorldSBK 2024. Pro tým Aruba.it Racing - Ducati, jezdce a mnoho fanoušků Ducatistů, kteří okruh zaplní, je to velmi očekávaný víkend.

Po prvních třech podnicích sezony vede pořadí šampionátu úřadující mistr světa Alvaro Bautista s náskokem 6 bodů před Razgatliogluem (BMW) a 14 bodů před týmovým kolegou Nicolò Bulegou. Pro jezdce narozeného v roce 1999 v Montecchio dell'Emilia, který v loňské sezóně vyhrál mistrovství světa supersportů a má za sebou strhující start do své nováčkovské sezóny na Ducati Panigale V4R, to bude obzvlášť vzrušující víkend.

Významnou novinkou je navíc účast Micheleho Pirra v závodě Pirelli Emilia Romagna Round na oficiálním motocyklu Ducati Panigale V4R. Poté, co jezdec ze San Giovanni Rotondo v uplynulých dvou letech hájil barvy týmu Aruba.it Racing v MotoGP na divokou kartu v pěti kolech, bude nyní závodit se superbikovým strojem týmu Aruba.it Racing - Ducati.

Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati #1)
"Od posledního závodu uplynula velmi dlouhá doba, a proto je tu velká touha vrátit se na trať, zejména v Misanu, domácí GP pro Ducati, kam se na nás přijde podívat mnoho fanoušků. Okruh se mi opravdu líbí, jezdí se na něm velmi příjemně a v minulosti jsme na něm dosáhli skvělých výsledků. Během nedávného testu jsme nasbírali důležitá data, a proto jsem přesvědčen, že od zítřka najdeme dobré nastavení, které mi umožní užívat si a jezdit na motorce tak, jak mám rád. Cílem mým i celého týmu je soustředit se na sebe, abychom dosáhli co nejlepšího výkonu, a pak zhodnotíme situaci."

Nicolò Bulega (Aruba.it Racing - Ducati #11)
"Je velmi příjemné být v Misanu. S blížícím se víkendem roste vzrušení. Mám velkou motivaci a jsem rád, že mohu závodit v těchto barvách: jsme italský tým na italské motorce a já jsem italský jezdec. Je to domácí závod a atmosféra bude fantastická. Přijede se na mě podívat spousta přátel a fandit nám bude mnoho fanoušků. Udělám vše pro to, abychom si skvěle zazávodili."

Michele Pirro (Aruba.it Racing - Ducati #51)
"Jsem rád, že se po několika letech vracím do mistrovství světa superbiků. Je to nová výzva s mnoha odlišnými faktory ve srovnání s MotoGP a jsem rád, že mohu reprezentovat Aruba.it Racing - Ducati, protože jsme letos nemohli závodit v Mugellu s Desmosedici GP. Z tohoto důvodu se nemohu dočkat, až vyjedu na trať s Panigale V4R po boku Alvara Bautisty a Nicolò Bulegy, abychom hájili stejné barvy. Děkuji Ducati a Stefanu Cecconimu za tuto příležitost a mohu říci, že ačkoli už nejsem příliš mladý, vzrušení a odhodlání postavit se výzvě této úrovně jsou stále velmi vysoké."