Na piloty HRC čeká nový okruh

13.07.2023

Lecuona a Vierge se připravují na návrat WorldSBK do Imoly.
Foto: Honda


Tým HRC a jezdci Iker Lecuona a Xavi Vierge jsou zpět v Itálii a připravují se na sedmý podnik mistrovství světa superbiků, který se o nadcházejícím víkendu uskuteční na historickém Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola.
Imola se jede necelých čtrnáct dní po závodě v Donington Parku a šampionát se na ni obzvlášť těší, protože WorldSBK se na ikonický italský okruh vrací poprvé po čtyřech letech. To znamená, že ani Lecuona, ani Vierge nemají o trati předchozí znalosti, a tak se dvojice bude snažit v pátečních trénincích zasáhnout do dění na trati. Přestože Donington nenaplnil očekávání jezdců, pokud jde o výsledky v závodech, tým HRC je o to odhodlanější, že do tohoto sedmého podniku vyráží s přesvědčením, že se mu může dařit. V průběžném pořadí šampionátu je Vierge aktuálně na desátém místě, ale od šestého jezdce ho dělí pouhých deset bodů, což svědčí o tom, jak vyrovnaná je v této sezoně konkurence.
Od roku 2001 až do roku 2019 byl okruh v Imole pravidelnou součástí kalendáře WorldSBK. V průběhu let se stal dějištěm mnoha neuvěřitelných bitev a italští fanoušci se vždy postarali o živé publikum. Přichází uprostřed léta, takže podmínky pro víkendové závody budou pravděpodobně horké, což je další faktor, který musí týmy a jezdci vzít v úvahu při přípravě na závody. Samotná trať měří 4,936 km a vede proti směru hodinových ručiček.

Iker Lecuona

"Je to teď rušné období, přecházím z jednoho světa do druhého - z WorldSBK do MotoGP, osmihodinový test v Suzuce a teď rovnou na novou trať! Ale užívám si to a těším se na tuto novou výzvu. O Imole nevím doslova nic, nikdy jsem tam nebyl a nikdy jsem tam nesledoval žádný závod, ale naučit se novou trať pro mě normálně není tak náročné, trať je trať! Bude opravdu důležité dobře pracovat na motorce, rychle se zorientovat v nastavení a mít jasný směr, kterým se budu řídit po celý víkend. Jsem připraven a čekám na start nového víkendu."

Xavi Vierge

"Imola navazuje na víkend, který měl své vzestupy a pády, ale naše motivace zůstala zachována a jsme připraveni tvrdě pracovat, abychom z dalšího kola vytěžili co nejvíce. Po Doningtonu jsme se zúčastnili dvoudenního testování v Suzuce, dvou náročných dnů, kdy se podmínky neustále měnily, ale opravdu jsem si to užil a cítím, že mi to dodalo další impuls k tvrdému boji o dosažení našich cílů. Imola je pro mě samozřejmě nová trať a doufám, že nám bude vyhovovat tak, jak to na italských tratích obvykle bývá! Jako vždy, když mířím na novou trať, snažím se před příjezdem hodně pracovat, sleduji videa a snažím se okruh naučit na simulátoru, který je sice na čtyřech kolech, ale je to opravdu dobrý způsob, jak se seznámit s jeho rozložením. Takže si myslím, že jsem připraven, jak nejlépe to jde, a teď uvidíme, co dokážeme!"