MS ploché dráhy na ledě 2024 – Heerenveen

08.04.2024

Martin Haarahiltunen se nenechal zaskočit - má hattrick.

Heerenveen – 6. dubna
Před třetím závodem finálové série mistrovství světa ledařů byl Max Niedermaier plný optimismu a zdravého sebevědomí. Nechal se dokonce slyšet, že si do působivého Thialf Ice stadiónu přijel pro zlatou medaili. Průběh závodu mu dal zprvu plně za pravdu, protože vyhrál všech pět svých rozjížděk v základní části. Jenže ve finále udeřil Martin Haarahiltunen, aby triumfem před nedělním pokračováním upevnil průběžné vedení. Lukáš Hutla naskočil do závodu z pozice druhého náhradníka až na poslední tři jízdy. Přesto skončil osmý, Andrej Diviš dvanáctý.

Heerenveen – 7. dubna
Už krátce po šestnácté hodině byla vyřešena otázka letošního mistra světa na ledové dráze. Martin Haarahiltunen do posledního závodu nastupoval s převahou čtyř velkých bodů na Maxe Niedermaiera, který se ale na rozdíl od Švéda nedostal do finálové jízdy. Ačkoliv v jízdě čtyř nejlepších Martin Haarahiltunen pykal za hromadný pád, třetí zlato v řadě mu už nikdo sebrat nemohl. Závod vyhrál pětašedesátiletý veterán Stefan Svensson. Andrej Diviš byl jedenáctý, Lukáš Hutla coby náhradník tentokrát do akce nevyjel.

17. Lukáš Hutla, CZ (res) (DNR)

Konečné pořadí seriálu: 1. Haarahiltunen 70, 2. Niedermaier 63, 3. Huusko 58, 4. Riihimäki 53, 5. Svensson 53, 6. Olsen 47, 7. Koivula 41, 8. Zorn 39, 9. Jell 30, 10. Hörnell Lidfalk 28, 11. Ebner 21, 12. Iwema 21, 13. Diviš 19., 14. Reitsma 10, 15. Hutla 9, 16. Weber 7, 17. Kirchner 4, 18. Jäger 4, 19. Monn 3, 20. Mayerbüchler 3, 21. NIedermaier II 1