Morbidelli obsadil v Assenu 9. místo

27.06.2023

Franco Morbidelli dokončil závod MotoGP v Assenu na 9. místě, Fabio Quartararo havaroval.
Foto: Yamaha

Italský závodník Franco Morbidelli, pilot týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, uzavřel první polovinu mistrovství světa MotoGP 2023 devátým místem v závodě TT Assen MotoGP. Jeho týmový kolega, Francouz Fabio Quartararo, v holandské Grand Prix nešťastně havaroval v šesté zatáčce na začátku závodu na 26 kol. Po lékařské prohlídce bylo zjištěno, že nemá žádné nové zlomeniny, ale zhoršil si zlomeninu palce u nohy a má další pohmožděniny na levém lokti a ruce.

Franco Morbidelli

"Byl to náročný závod a celkově náročný víkend. Bojovali jsme, ale dnes ráno se nám konečně podařilo udělat krok a do závodu jsme si byli jistí, že budeme mít dobré tempo a dobrý výkon. Ale bohužel přilnavost v závodě byla hrozná. Navíc mám puchýře. Myslím, že to byl běžný problém. Byl jsem tam s Fabiem a hned jsem viděl, že potenciál je mnohem menší. Snažil jsem se jen posbírat co nejvíce bodů a neudělat žádnou chybu, protože chybovat se dnes dalo snadno."

Fabio Quartararo

"Havaroval jsem a vykloubil si loket, takže ho zatím musím mít v závěsu. To se stává. Hojení lokte nebude trvat tak dlouho. Noha se bude muset ještě zkontrolovat. Za normálních okolností bych musel jít na operaci prstu. Několik týdnů budu mít trochu bolesti. Na začátku jsem udělal chybu. Někdy chcete dělat věci příliš dokonale. Nechtěl jsem jen normální start, chtěl jsem perfektní, ale pak se mi start úplně nepovedl. Takže jsem ztratil spoustu pozic. Pak jsem se snažil jet jako dnes ráno a chytit je, ale ztratil jsem předek. Teď je to docela bolestivé. Ale když si odmyslím, co se mi teď děje na levé straně těla, byl to pozitivní víkend: skvělá kvalifikace, skvělý sprintový závod, skvělá rychlost. Beru to jako pozitivní víkend. I když jsem zraněný, jel jsem na své nejlepší úrovni."