Morbidelli – chci zůstat u Yamahy

21.05.2023

Italský závodník Franco Morbidelli již druhým rokem bojuje s nepříznivými aspekty svého továrního angažmá, které by ovšem velmi rád prodloužil.
Foto: Yamaha, zdroj: SpeedWeek.com

Na konci sezony 2023 vyprší Franco Morbidellimu smlouva s továrním týmem Yamahy. Ital od svého přestupu do továrního týmu zjevně nesplnil očekávání a případné prodloužení smlouvy je tak v ohrožení. Osmadvacetiletý jezdec na stránkách SPEEDWEEK.com hovořil o svých pocitech, ale i o tom, že by rád v týmu Yamahy pokračoval dále.

Franco Morbidelli

"Na mé důvěře v Yamahu se nic nemění. Jsem si vědom, všichni jsme si vědomi, toho, co nám chybí. A také vím, co jsme měli. Tento aspekt zajišťuje, že si zachovám důvěru. Protože na starém motocyklu jsou stále věci, které fungovaly mnohem lépe, a to jsou věci, které jsou naše. Pokud dáme dohromady to nejlepší, co máme, může se M1 dostat zpět na úroveň jednoho z nejlepších strojů. Bohužel se nám to v současné době nedaří. Ale zůstávám sebevědomý, protože to je moje povaha a protože vidím, že v týmu je vůle. Co se týče důvěry Yamahy vůči mně, na to se musíte zeptat jich.
Chtěl bych zůstat u Yamahy, protože jsem s touto motorkou zažil mnoho dobrých chvil a protože se s lidmi v týmu cítím velmi dobře. Nepodařilo se mi dosáhnout toho, čeho jsem chtěl s tímto týmem dosáhnout. Proto je moje odpověď ano, chtěl bych zůstat."