MMČR v trialu 2024 – Sklenka

01.05.2024

Úvodní podnik MMČR v trialu přilákal skoro stovku jezdců.
Text: Autoklub ČR / @Český trial, foto: Autoklub ČR / Ladislav Holeček

Sezóna 2024 v trialu byla odstartována. První soutěž v TRRS Open Mistrovství ČR v trialu se uskutečnila o víkendu 27.4. – 28.4.2024 v trial parku Sklenka. Na start prvního podniku se postavilo 96 jezdců. Letos se nově soutěžilo v 7 kategoriích, TR1, TR2, TR3, HOBBY, ŽÁCI, VOLNÁ A KLASIK. Kromě českých jezdců přijeli také slovenští, polští, němečtí a rakouští závodníci.

Pořadatel ÚAMK Cyklo-trial klub Střední Čechy připravil 13 kontrolních úseků, které museli jezdci absolvovat ve 2. kolech. Počasí tentokrát přálo a na obtížných technický tratí museli všichni předvádět maximum svých dovedností.

V kategorii TR1 startovalo v sobotu 6 jezdců a z vítězství se radoval Marco Mempör (AUT), před Davidem Fabiánem a Matějem Mrázkem. V neděli si pro vítězství dojel David Fabián, který neudělal ani jednu chybu a odjel celou soutěž za nula trestných bodů. Druhý byl Marco Mepör (AUT) a třetí Martin Matějíček, který v sobotu nestartoval.

Kategorie TR2 byla zajímavá z pohledu pořadatele, jelikož v této kategorii startuje domácí Denisa Pecháčková. V sobotu tuto kategorii vyhrál Šimon Sordyl (SK), před Denisou Pecháčkovou a Sanderem Scottem (DE). Stejné pořadí na stupních vítězů bylo i v neděli.

Do kategorie TR3 nastoupilo v sobotu 22 jezdců a s tratí si nejlépe poradil Filip Klouček, který si dojel pro P1. Druhý byl Jiří Rathouský a třetí Tadeáš Mikunda. V neděli si pánové na stupních vítězů proházeli. První byl Tadeáš Mikunda, druhý Filip Klouček a Jiří Rathouský skončil na bronzové příčce.

Do kategorie žáků se postavilo v sobotu 6 jezdců, za což jsme velmi rádi, jelikož je to posun oproti sezóně 2023. Z vítězství se radoval Jokiel Constantin-David (DE), před Danielem Kunešem a Matušem Jantošem (SK). V neděli bylo pořadí stejné, ale jsme velmi rádi, že i do neděle nastoupilo 6 jezdců.

Nejvíce obsazenou kategorií byla kategorie HOBBY, do které v sobotu nastoupilo celkem 37 jezdců. V sobotu se z vítězství radoval Radek Stehno, druhý byl Miloš Pospíšil a třetí Matyáš Brůj. Nedělní soutěž opět vyhrál Radek Stehno, druhé místo obsadil Matyáš Brůj a bronzovou příčku obsadil Miloš Pospíšil.

Novou kategorií byla kategorie VOLNÁ, kterou jsme zařadili pro sezónu 2024 pro jezdce, kteří s trialem začínají a do HOBBY kategorie si netroufají. V sobotu se do VOLNÉ přihlásilo celkem 5 jezdců. Z vítězství se radoval Ondřej Blábol. Stříbrný byl Jakub Strnad a bronzový Stanislav Páter (SK). V neděli se tato kategorie rozrostla o dalšího člena a startovalo tak celkem 6 jezdců. Z vítězství se radoval Jan Grešák, stříbrný byl Grzegorz Kowalski (PL) a třetí byl Ondřej Blábol.

Na závěr se podíváme na kategorii KLASIK. Jezdci na "starých" krásných motorkách předvádějí klasický trial a jsme i zde velmi rádi, že oproti loňskému roku se tato kategorie rozrostla. V sobotu startovalo 7 jezdců. Vítězem se stal David Kadlec, stříbrný byl Roman Šebek a třetí Martin Chroust. V neděli se startovní pole rozrostlo ještě o jednoho KLASIKA, který však promluvil do nedělního pořadí. Z vítězství se radoval Roman Šebek, druhý byl Jindřich Klaus a třetí Martin Gomboš.

Na závěr ještě jednou děkujeme pořadateli a všem jezdcům, kteří do Trial parku Sklenka přijeli. No a nyní musíme držet palce naším reprezentantům, blíží se ME a MS, takže i na těchto soutěžích budeme mít své zastoupení. A s Českým trialem se můžete potkat 17-19.5.2024 v MX Třemešné, kde proběhne další soustředění. Další mistrovská soutěž je na programu v Bochově 22.6. – 23.6.2024.