Místo Granada pojede v Misanu Mizuno

01.06.2023

Hafizh Syahrin opět v akci v Itálii, Erica Granada nahradil Ryo Mizuno.
Foto: Petronas MIE Racing Honda Team

Tým PETRONAS MIE Racing Honda se připravuje na víkendové páté kolo mistrovství světa superbiků na Světovém okruhu v Misanu s jezdcem Hafizhem Syahrinem, který se vrací poté, co se zotavil ze zranění ze čtvrtého kola, které skončilo před necelými třemi týdny na okruhu Barcelona-Catalunya. Eric Granado je po havárii v prvním závodě téhož kola bohužel stále považován za neschopného závodit a pokračuje v rekonvalescenci po zranění hlavy a otřesu mozku. V Misanu ho nahradí japonský jezdec týmu Superbike Honda Ryo Mizuno.

Hafizh Syahrin
"Na podnik v Misanu se opravdu těším, přestože jsme bohužel kvůli mému zranění vynechali nedávné testování, které absolvovali všichni ostatní jezdci. Takže jsme přišli o možnost nastavit motorku, což by byla výhoda, až se v pátek rozjede první trénink. Trať v Misanu se mi každopádně velmi líbí a v loňských závodech jsem se tam cítil dobře. Letos budou samozřejmě všichni opět konkurenceschopnější, ale uvidíme, co se nám podaří. Udělám vše pro to, abych byl co nejdříve připraven a dostal se do dobrého rytmu hned od pátečních tréninků. Děkuji všem, kteří nás podporují, a uvidíme se v Misanu."

Eric Granado
"V týdnech od mé havárie jsem pomalu nabíral síly a cítím se vlastně dobře, fyzicky i psychicky. Jako jezdec bych rád závodil a cítím se připraven, ale lékaři mi řekli, že v Misanu nemohu startovat. Po havárii jsem strávil týden v nemocnici, po kterém mi lékaři dovolili pouze chodit, žádný jiný druh tréninku a v tuto chvíli by nebylo moudré závodit. Důležité je, že se sám cítím dobře, takže se budu soustředit na to, abych se postupně vracel do tréninku a byl připraven na Donington."