Michal Prášek po prvním závodě IDM

15.05.2023

Úvodní podnik prestižního mezinárodního německého šampionátu IDM se konal na německém okruhu Sachsenring. Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek startoval ve řídě Supersport za německý tým Moto Life na motocyklu Triumph.
Tisková zpráva Michala Práška

Michal Prášek

Byla to pro mě obrovská zkušenost a zážitek, kdy jsem se mohl poprvé ve své kariéře zúčastnit tohoto šampionátu, kde letos budu startovat ve všech závodech.

V pátečních tréninkách jsme začali skvělým tempem, kdy se nám neustálo dařilo zlepšovat a první den jsme zakončili časem 1.27.4 a celkově 8.místo.

Do první kvalifikace jsme udělali ještě pár drobných změn v nastavení motorky a podařilo se nám zase o skvělou 1sekundu zrychlit na čas 1.26.4. Během kvalifikace jsme se pohybovali na celkově 3.místě, což bylo nad naše očekávaní. V závěru tréninku jsme se propadli o jednu pozici. Ztráta na prvního Der Voorta byla parádních 0,6sekundy.

Ve druhé kvalifikaci se nám nepodařilo čas zrychlit a do nedělních závodů jsme startovali z parádní druhé řady, tedy 6. místa.

V prvním nedělním závodě se nám nepodařilo úplně trefit ideální nastavení, snažil jsem se jet hodně na hranici možností a přes lehký pád jsem závod dokončil na 16.místě. I přes tyto věci mi v úvodu závodu oficiální časomíra ukázala ideální čas na kolo 1.25.7.

Druhý nedělní závod se jel za šílených podmínek, kdy nám neustále poprchávalo, tempo v závodě bylo velmi rychlé vzhledem k podmínkám, dlouhou dobu se nám dařilo velmi tvrdě bojovat o 3.místo, byl to perfektní zážitek. V závěru jsem se propadl a cílem jsem projel na 6.místě.

Chtěl bych opravdu moc poděkovat celému týmu za skvělou práci, kdy se nám daří neustále zlepšovat a už se můžeme těšit na další závody IDM , které se pojedou za necelé 3 týdny na německém okruhu Oschersleben.