Michal Prášek - Oschersleben

06.06.2023

Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek ve svém druhém závodě IDM Supersport vybojoval pódium.
Tisková zpráva Michala Práška, foto: Milan Nejezchleba

Druhý závodní víkend mezinárodního šampionátu IDM se konal na německém okruhu Oschersleben. Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek startoval opět s motocyklem Triumph za německý tým Moto Life racing ve třídě Supersport.

Michal Prášek:
V pátek byly na programu dva tréninky, kde jsme potřebovali najezdit co nejvíce kol, abych se sžil s tratí a podařilo se nám nastavit motorku na sobotní kvalifikace a nedělní závody. První pateční trénink se nám podařilo zajet 5. nejrychlejší čas a ve druhém tréninku se podařilo ještě o vteřinu zrychlit, ale stačilo to na celkově 6. místo.
V sobotních kvalifikacích se nám podařilo udělat ještě velký kus práce, kdy se nám podařilo neustále zrychlovat. Kvalifikace jsem zakončil 5.časem , kdy byl odstup na prvního holandského závodníka Voorta 0.7s a na druhé místo pouze 0,2s.
Start do závodu se mi povedl, kdy jsem si udržel pozici, ale do první zatáčky jsem hodně vyměknul a propadl jsem se. Po prvním kole jsem se v závodě pohyboval okolo 8.místa. V dalších kolech jsem se pomalinku začal propracovávat k čelu, kdy jsem musel dojíždět 3 sekundovou ztrátu na vedoucí skupinku. Během stíhací jízdy jsem zajížděl velmi rychlé časy, kdy se mi podařilo zajet i nejrychlejší kolo závodu, který jsem zajel jako jediný pod hranici 1.28 ( 1.27.9). Cílem jsem projel na neuvěřitelném 2.místě, byl to pro nás ohromný zážitek.
Druhý závod byl odstartován v 16h. Bohužel jsem v polovině prvního kola udělal malou chybu a spadl jsem. Strašně mě to mrzelo, ale pořad mě hrálo na srdci to druhé místo, které se podařilo v prvním závodě vybojovat.
Byl to neskutečný víkend , kdy už při třetím závodě se nám podařilo vybojovat 2.místo, což je opravdu skvělé. Moc bych chtěl poděkovat celému týmu MotoLife racing a hlavně panu Weagovi, který ve mě věřil, i když to neměl úplně snadné si mě prosadit, moc si toho vážím.
Teďka už nás čeká 23.-25.6 jediný domácí závod v šampionátu IDM, který se pojede 23.-25.6 na mosteckém motodromu.