ME Mini Road Racing 2023

09.05.2023

Na pódium FIM European Championship Mini Road Racing 2023 v italské Ortoně se podívali i dva čeští mladíci.
Tisková zpráva FIM-Europe

O víkendu plném vzrušení se opět konal evropský šampionát Mini Road Racing. Jestliže ročník 2022 hostila "katedrála rychlosti" TT Assen v Nizozemsku, letos se závod konal na italském okruhu Circuito Internazionale D'Abruzzo.

Cílem šampionátu je vytvářet příležitosti pro mladé jezdce, aby ukázali své kvality. Mini Road Racing je zásadním krokem pro budoucí motocyklové hvězdy. Je to skvělá platforma pro nadějné mladé silniční závodníky, kteří se mohou zdokonalovat ve svém umění. V Itálii byli v akci jezdci z pěti různých zemí, kteří do posledního kola bojovali o evropské tituly.

Mezi trojicí startujících v kategorii Ohvala 110 jsme měli dva české zástupce. Lépe nakonec dopadl Viktor Čech, který skončil celkově druhý, zatímco Šimon Kučeřík sice dvakrát svého reprezentačního kolegu porazil, ale protože jednu ze třech jízd nedokončil, patřilo mu celkové třetí místo.