MČR MX pokračuje Stříbře

02.09.2023

Pátý závod seriálu HT WOOD MMČR motokrosu se pojede zítra ve Stříbře.
Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička

Už v neděli 3. září se po letní přestávce uskuteční pátý podnik HT WOOD MM ČR v motokrosu ve Stříbře. Motokrosový šampionát se ve Stříbře uskutečnil naposledy v roce 2018, proto věříme, že si po dlouhé přestávce najde cestu na závodiště velké množství fanoušků, které podpoří českou i slovenskou motokrosovou špičku. Na koho se můžete při nedělním závodě těšit?

MX1
Prvenství drží po čtyřech odjetých podnicích Jakub Terešák (HT Group Racing Team), který využil letní přestávku na přípravu a závodění v Americe. Osm bodů na prvního ztrácí Šimon Jošt (Osička MX Team), který v pauze naopak získal slovenský titul. Třetí průběžná pozice patří Dušanovi Drdajovi, který ve stříbře bude chtít zabojovat o příčky nejvyšší. Na pěkném čtvrtém místě se drží František Smola (Effective Racing Team). Smola je překvapením sezóny, a pokud půjde všechno podle plánu, určitě by si chtěl svou pozici udržet. Od pátého do osmého místa je pořadí velice vyrovnané, můžeme tak očekávat krásné souboje mezi pátým Rudolfem Weschtou (AIR Power s.r.o.), šestým Pavolem Repčákem (Orion Racing Team), sedmým Patrikem Liškou (HT Group Racing Team) a osmým Rudolfem Plchem (Promoto Husqvarna Racing Team).

MX2
Ve třídě MX2 je aktuálním lídrem Martin Krč. Krč se stal v uplynulých dnech mistrem Slovenska a je ve skvělé formě. Druhé místo drží Adam Dušek (HT Group Racing Team), který bude chtít stáhnout pětibodové manko na vedoucího třídy. U třetího Jana Wagenknechta (HT Group Racing Team) je start nejistý. V Petrovicích si obnovil loňské poranění v oblasti kolene. Své průběžné místo bude chtít vylepšit čtvrtý Martin Venhoda (Q Racing Team) i pátý Tomáš Kohút (Osička MX Team). Šestou pozici drží Jaroslav Katriňák (SMF), kterého už bohužel letos neohrozí sedmý Petr Rathouský (Orion Racing Team). Rathouský se zranil na juniorském šampionátu a na závodech ho už letos neuvidíme. Osmým nejlepším jezdcem je Luděk Černý (MX Team Znojmo).

85 ccm
V mezinárodní sérii pětaosmdesátek je na čele s pohodlným náskokem 27 bodů David Widerwill (Q Racing Team). Vyrovnané výsledky prozatím předváděl druhý Stanislav Pojar se třetím Adamem Hruškou (MTX Racing Team). Oba jezdce dělí dva body průběžného hodnocení. Nepopulární čtvrtou pozici zaujímá Filip Křivan. Polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) je průběžně pátý, zatímco Matyáš Výleta (KRTZ motosport) je šestý. Nejlepší osmičku závodníků uzavírá sedmý Martin Smolka (MX Kids Academy Dobřany) a osmý Jan Veselý (JB MX Racing).

Veterán
Vedení ve veteránské třídě drží vedení Martin Žerava (KRTZ motosport). Žerava má na čele náskok dvou bodů a minimálně ve Stříbře ho s červenou tabulkou ještě uvidíme. Petr Bartoš (Orion Racing Team) je aktuálně stříbrný, ale udělá maximum pro to, aby ve Stříbře zvítězil. Třetí pozici drží Michal Votroubek (LUKA Motocross Team). Nepopulární čtvrté místo patří Martinovi Trávníčkovi (Buksa/Ados KTM Team), kterého by na umístění neměl ohrozit pátý Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team). Šestým jezdcem průběžného pořadí je Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR), sedmým jezdcem je jeho týmový kolega Stanislav Horský a osmičku nejlepších uzavírá Pavel Kňava. Ve veteránech nad 50 let drží vedení Jaroslav Ficenec, druhý je Rostislav Hlaváček (DB Project) a třetí Ivan Černý (Orion Racing Team).