MČR motokrosu Opatov 2023

18.09.2023

Předposlední závod HT WOOD MM ČR motokrosu jednotlivců v Opatově nabídl fanouškům spoustu zajímavých momentů. Můžeme zahrnout výkon Vítězslava Marka, vítěznou jízdu Rudolfa Plcha nebo holeshot Petra Bartoše v nejsilnější třídě MX1. Pořadatelé připravili místní trať nejlépe, jak mohli. Během celého dne se však vyjela stopa, ve které bylo velice těžké předjíždět. Hodně se tedy rozhodovalo po startech.
Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička

MX1
Vítězství si na opatovském závodě připsal Šimon Jošt (Osička MX Team), kterému trať v Opatově sedla. V první jízdě dojel druhý a ve druhé třetí. Druhé místo vybojoval Dušan Drdaj. Dušanovi se trať v Opatově líbila. Dušan pochválil i fanoušky podél trati, kteří byli opravdu slyšet. Výborný výkon předvedl celkově třetí Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team), který první jízdu zcela ovládl. Závod se vydařil i slovenskému závodníkovi Pavolovi Repčákovi (Orion Racing Team), který se výborně představil na "domácí" trati jeho týmu. Pátou pozici si odvezl Jakub Terešák (HT Group Racing Team), kterému se v Opatově nedařily starty. Červenou tabulku udržel a v Přerově bude bojovat o mistrovský titul. Šestým nejlepším byl na trati Rudolf Weschta (AIR POWER s.r.o.). Po návratu z nucené zdravotní dovolené bral sedmou pozici František Smola (Effective Racing Team). Na čtyřtaktu se poprvé v sezóně představil Václav Kovář (MX Team Znojmo), který skončil osmý.

MX2

Suverénní výkon předváděl po celý závodní den Vítězslav Marek (Cermen KTM Racing Team). Marek vyhrál všechno, co šlo. V první jízdě deklasoval soupeře výhrou a náskokem 49s na druhého. Stejný počet bodů získal Martin Krč i Adam Dušek (HT Group Racing Team). Oba jezdci zajížděli vyrovnané výkony, ve finále byl úspěšnější Krč. Skvělé starty vyšvihly Josefa Nováka (Cermen KTM Racing Team) na čtvrté místo. Opatovskou trať má dobře najetou i Jiří Klejšmíd, který skončil na pátém místě. Šestým nejlepším jezdcem dne byl Jaromír Steiger (Hrabica Motocross Team), zatímco sedmý skončil Jiří Matějec (MX Team Znojmo) a osmý Václav Janout. Zajímavým oživením závodu byla účast závodnice Barbory Laňkové (Orion Racing Team), která sice nebodovala, ale výborně si zazávodila v přípravě pro boje o mistrovský titul mezi ženami.

85 ccm

Nejslabší mezinárodní třídou byly v Opatově pětaosmdesátky, které ovládl západočeský závodník David Widerwill (Q Racing Team). Na čele to bylo opravdu nabité, protože druhý Stanislav Pojar ztrácel na první místo pouhý bod a třetí Adam Hruška (MTX Racing Team) body dva. Na vedoucí trio nestačil dobře startující Matyáš Výleta (KRTZ motorpsort), který skončil čtvrtý. S body za páté místo odjížděl Filip Křivan (AMK AČR Kaplice). Tři body na TOP5 chyběly Markovi Tannebergerovi z Německa. Sedmým nejrychlejším byl Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) z Polska. Osmičku nejlepších uzavřel Jan Veselý (JB MX Racing).

Veterán

Ve veteránech získal plný počet bodů Petr Bartoš (Orion Racing Team), kterého na stupně vítězů doprovodil druhý Martin Žerava (KRTZ motorsport) a třetí Michal Votroubek (LUKA motocross team, z.s.). Se čtvrtým místem se musel znovu spokojit Martin Trávníček (Buksa/Ados KTM Team). Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team) skončil pátý. Stejný počet bodů získal šestý Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR) i sedmý Stanislav Horský (Motosport Chýnov v AČR). Osmým nejlepším veteránem byl tentokrát Pavel Kňava.

Ve veteránech nad 50 let jasně zvítězil zkušený matador Ivan Černý (Orion Racing Team), který za sebou nechal druhého Petra Dokoupila (KRTZ motorsport) i třetího Jaroslava Ficence. Do nejlepší pětky promluvil ještě Rostislav Hlaváček (DB Project) a Václav Dohnálek (GT2 Motorpsort).

Posledním podnikem HT WOOD MM ČR motokrosu jednotlivců bude závod v Přerově v neděli 1. října 2023. Právě zde se rozhodne o tom, kdo bude mistrem v jednotlivých třídách. Poslední závod bude stát určitě za to!