Mattia Guadagnini zraněn

25.05.2023

Italský tovární jezdec GasGas Mattia Guadagnini je po zranění z francouzské GP vyřazen z dalších bojů o titul motokrosového šampióna.
Foto: GasGas Media

Mattia Guadagnini, jezdec týmu Red Bull GasGas Factory Racing se podrobil operaci ruky po těžkém pádu v sedmé zastávce mistrovství světa v motokrosu 2023 ve Francii. Guadagnini utrpěl při pádu, ke kterému došlo v závěru druhé jízdy, zlomeninu pažní kosti.

Guadagnini prožíval na motocyklu MC 450F skvělý rok - nejednou předvedl pódiovou jízdu a na nedávné Grand Prix Španělska si zajistil první trofej v této sezoně. Právě v tomto závodě také #101 vedl svá první kola v sezóně, takže když vstupoval do Grand Prix Francie, byl pln očekávání. V prvním závodě vše dobře využil, ale ve druhém závodě se jeho postup zastavil.

Všichni v týmu Red Bull GasGas Factory Racing Guadagninimu rádi popřáli brzké uzdravení. Tým je odhodlán podporovat ho v rekonvalescenci a pomáhat mu v jeho snaze o návrat na stupně vítězů.

Davide De Carli (manažer týmu Red Bull GASGAS Factory Racing)
"Bylo pro nás obrovským zklamáním vidět Mattiu při včerejším závodě ve Francii v takových bolestech. Prožívali jsme s ním tak fantastický rok, protože si v prvních šesti kolech odškrtl mnoho osobních rekordů. Přejeme mu brzké uzdravení a rádi bychom poděkovali Stevenu Frossardovi, který mu pomohl se zajištěním operace."