Martín spokojen se čtvrtým místem

16.04.2024

Jorge Martín vybojoval v Austinu čtvrté místo a zůstal v čele MotoGP, Franco Morbidelli závod nedokončil.Foto: Prima Pramac Racing

Španělský jezdec Jorge Martín patřil mezi favority nedělního závodu MotoGP na okruhu COTA v texaském Austinu. V závodě se také prosadil do čela, ale později udělal chybu a ztratil. Dokázal mobilizovat síly a nakonec cílem projet na solidním čtvrtém místě, což mu zajistilo dostatek bodů na pohodlné uhájení vedoucí pozice v celkové klasifikaci. Jeho týmový kolega Franco Morbidelli tolik štěstí neměl, když v závodě havaroval a do cíle nedojel.

Franco Morbidelli
"Od začátku GP jsme oproti Portimau zlepšili několik aspektů. Bohužel během závodu nastaly podmínky, které jsem s touto motorkou ještě nikdy nezkoušel, takže jsem havaroval. Tato chyba je způsobena mými omezenými znalostmi motocyklu, naučil jsem se o něm něco víc."

Jorge Martin
"Od včerejška jsem věděl, že to bude těžký závod. Pak jsem udělal chybu, která umožnila soupeřům snížit odstup ode mě a v tu chvíli bylo příliš riskantní tlačit, takže je fajn, že jsem získal čtvrté místo na pro mě dost komplikované trati."