Martin potřetí v sezoně chyboval

08.07.2024

Jorge Martin si na Sachsenringu jel pro další vítězství v závodě MotoGP, nicméně tři kola před cílem havaroval a přišel tak o vedoucí pozici v šampionátu.
Foto: Pramac Racing

V Grand Prix Španělska Jorge Martin havaroval z vedoucí pozice, ve sprintu v Mugellu havaroval ze třetího místa. Nyní v nedělní Grand Prix Německa udělal španělský pilot třetí letošní chybu, když jako lídr šampionátu mohl vítězstvím na Sachsenringu navýšit náskok na své soupeře. Nicméně tři kola před cílem havaroval a v návaznosti na vítězství Itala Bagnai musel továrnímu jezdci Ducati propustit své vedení v šampionátu MotoGP. Spokojený po závodě mohl být naopak Franco Morbidelli, který dokonce v Německu bojoval o pódium. To sice nezískal, ale páté místo v cíli mu přineslo solidní body.

Jorge Martin
"Je frustrující vést 27 kol z 30 a na samém konci havarovat. Je však velmi důležité důkladně analyzovat, co se stalo. Teď, když máme více dat, bude snazší pochopit, jak se zlepšit a stát se ještě silnějším jezdcem."

Franco Morbidelli
"Měl jsem skvělý den, zejména v první polovině závodu, a pak jsem trochu ztratil výkonnost. Asi jsem byl trochu agresivní na pneumatikách a nedokázal jsem vydržet až do konce, ale užil jsem si spoustu legrace s několika předjížděními na začátku a s pocitem, že se tam můžu dostat. Takže jsem opravdu spokojený a teď si odpočineme a přijedeme do Silverstone s dobrou injekcí sebevědomí z posledních několika závodů, kde byl výkon velmi dobrý."