Martin devátý, Bezzecchi potrestán

22.06.2026

Víkend týmu Aprilia Racing na okruhu v Brně v České republice přinesl smíšené pocity.
Foto: Aprilia

Jorge Martín, který startoval z devátého místa na startovním roštu, musel po incidentu v první zatáčce Grand Prix Maďarska odpykat dva tresty v podobě dlouhého kola. I přes tento trest se španělský jezdec dokázal propracovat o několik pozic vpřed a dojel na devátém místě.

Marco Bezzecchi se závodu nezúčastnil, protože mu byl udělen zákaz startu v důsledku incidentu s traťovým komisařem po jeho pádu v sobotním sprintu.

Za zmínku stojí také vynikající výkon Ai Ogury z týmu SuperFile Trackhouse MotoGP: po pódiovém umístění ve sprintu se udržel mezi čelními jezdci a v hlavním závodě dojel druhý. Raúl Fernández přidal sedmé místo, čímž zajistil Aprilii tři stroje RS-GP26 v první desítce.

Jorge Martín
"Cílem bylo dokončit závod a zajistit si co nejlepší výsledek. Měl jsem dobrý start a snažil jsem se posunout co nejvíce pozic dopředu, než jsem si musel odpykat dvě penalizace v podobě dlouhého kola. Po odpykání penalizací jsem si uvědomil, že jsem ztratil spoustu pozic. Nakonec je to důsledek ne zcela ideální kvalifikace a chyby, kterou jsem udělal v Maďarsku. Mám pocit, že nám k boji o vítězství stále něco chybí: bez penalizace bych pravděpodobně mohl bojovat o čtvrté nebo páté místo, ale moje tempo už není takové, jaké bylo před několika závody. Musíme situaci podrobně analyzovat, abychom se mohli vrátit do boje v čele."

Marco Bezzecchi
"Rád bych se omluvil celé komunitě MotoGP za své chování vůči traťovému maršálovi. Je mi to líto i proto, že vím, kolik úsilí a obětí maršálové vynakládají, aby zajistili naši bezpečnost. Takové chování by se nemělo stávat a neexistuje pro něj žádné ospravedlnění. Omlouvám se všem, týmu Aprilia Racing i všem svým fanouškům."


Share