Márquez tentokrát s Lecuonou

21.06.2023

Tým Repsol Honda uzavře tento víkend v Nizozemsku nabitý měsíc červen s permanentním jezdcem Marcem Márquezem a Ikerem Lecuonou, který nahradí zraněného Joana Mira.
Foto: Honda

Nizozemská TT bude osmým podnikem sezony a posledním před letní přestávkou. Márquez přijede do Assenu po náročném víkendu na Sachsenringu. Jezdec týmu Repsol Honda využil posledních několik dní k tomu, aby se zotavil z pádů, které utrpěl během Grand Prix Německa. Márquez se na nizozemské trati desetkrát umístil na stupních vítězů a dosáhl pěti vítězství: získal 1 v kubatuře 125 ccm, 2 v Moto2 a 2 v MotoGP. Kromě toho zde získal 4 druhá místa v MotoGP a 1 třetí místo v premiérové třídě.

Joan Mir bude pokračovat v domácím zotavování s cílem vrátit se po náročném začátku roku do akce při Grand Prix Velké Británie. Na jeho místo nastoupí Iker Lecuona, který pojede na stroji Honda RC213V poprvé od GP Španělska, kde zastoupil Márqueze. Jezdec superbiků se v Assenu postavil na stupně vítězů WSBK, když tam v letošní sezoně skončil na třetím místě a poprvé se postavil na stupně vítězů.

Marc Márquez
"Do Assenu přijíždím s cílem hodit za hlavu náročný víkend v Německu. Před letní přestávkou nás čeká ještě jeden závod a cílem je nasbírat pro inženýry spoustu dobrých dat, aby mohli v následujících týdnech pracovat. Na to se o víkendu zaměříme, musíme zůstat klidní a přistoupit k víkendu s jasným plánem."

Iker Lecuona
"Především chci Joanovi popřát vše nejlepší k jeho uzdravení. Jsem nadšený, že se mohu opět připojit k týmu, je to pro mě opravdová čest. Assen je okruh, který mám rád, získal jsem tam své první pódium ve WorldSBK, takže doufám, že se nám povede další dobrý víkend jako v Jerezu. Po havárii v Misanu se ještě trochu zotavuji, takže to bude i dobrý fyzický test. Pojďme jezdit"