Marquez má o sezoně 2024 jasno

12.09.2023

Marc Marquez si pro sezonu 2024 vybere jeden ze tří plánů, své rozhodnutí zveřejní během GP Indie nebo Japonska.
Foto: Honda, zdroj: motogp.com

V rozhovoru s médii v Misanu osminásobný mistr světa Marc Marquez prozradil, že má pro příští sezonu "plán A, plán B a plán C". Jezdec týmu Repsol Honda oficiálně prozradí, kde bude jezdit v roce 2024 během následujících tří týdnů poté, co v pondělí na testu v Misanu potvrdil, že se rozhodne během Grand Prix Indie a Japonska. Osminásobný mistr světa uvedl, že má pro příští sezonu tři možnosti, "plán A, plán B a plán C", přičemž o jeho možnostech ví jen "jeden nebo dva lidé" z jeho blízkého okolí.

Po debutu prvního prototypu Hondy 2024 RC213V Španěl řekl:
"Styl jízdy je zcela odlišný, ale problémy jsou nakonec stejné, takže musíme pokračovat v práci. Samozřejmě vždycky očekáváte víc. Pokud je tohle základ, pokud je tohle motorka, pak jsme daleko. Musíme pracovat a změnit spoustu věcí.
Je pravda, že jsou tu noví inženýři. Začali s tímto novým motocyklem, začínají na něm pracovat. Na tomto novém projektu dlouho nepracují. Uvidíme, jestli se jim podaří udělat nějaký krok. Přišel inženýr, myslím, že je z aerodynamiky, který pracoval spíše ve formuli 1. Testovali jsme novou aerodynamiku. Když zastavím v boxech, mluvím s jinou tváří. Ještě mi ho nepředstavili, ale myslím, že je to nový vedoucí projektu. I když mi to zatím neřekli jasně.
Existuje plán A, plán B a plán C, o kterých jsem se předtím zmínil jako o dvou plánech, ale jsou tři. Mám ty tři plány, ty tři představy zcela jasné, mám jasno v tom, co se musí stát u každého z nich. Ale není na to moc času. Je tu lhůta. Kolem Indie, Japonska se rozhodnu."