Marini několik kol bojoval o body

16.04.2024

Pro Team Repsol Honda skončil náročný víkend v Texasu, kde Luca Marini bojoval o body a Joan Mir unikl zranění při havárii v polovině závodu.
Foto: Honda

Když se v neděli odpoledne na předměstí texaského Austinu seřadil startovní rošt MotoGP pro závod na 20 kol Grand Prix Ameriky, mraky nad hlavou vystřídalo spalující slunce. Luca Marini i Joan Mir chtěli z druhého závodu víkendu vytěžit maximum a pokračovat ve sběru informací pro inženýry HRC v Japonsku. Dvojice se v mele v úvodním kole přetahovala o pozice, přičemž Marini se začátkem závodu získával náskok.

Luca Marini byl opět nejlepším jezdcem Hondy v závodě, protože si zachoval klid, zatímco ti kolem něj zaváhali. S postupujícím závodem neustále postupoval a zlepšoval svůj čas na kolo, #10 zvyšovalo svou rychlost. Když závod vstoupil do své závěrečné fáze, Ital se soustředil na to, aby udržel zotavujícího se Alexe Marqueze, který se s ním utkal o 15. místo. Marini, který přišel o svůj první bod v roli jezdce Hondy o necelou sekundu, byl opět schopen dokončit celou závodní vzdálenost a pokračovat v prohlubování svých znalostí s RC213V týmu Repsol Honda.

Pro Joana Mira to byl nakonec další zkrácený závod, jezdec s #36 spadl v devátém kole, když se snažil dohnat skupinu před ním. Při pádu se nezranil a byl spokojený s časy na kolo, které zajížděl těsně před havárií.

Tým Repsol Honda se nyní vrátí domů pro přípravu na čtvrté kolo, Gran Premio de España na Circuito de Jerez – Angel Nieto.

Luca Marini
"Snažil jsem se ze všech sil a tvrdě bojoval o poslední bod. Bylo dobré dokončit závod, abychom dostali více dat k inženýrům. V tuto chvíli nejsme na správném místě a myslím, že to byl pro nás důležitý víkend. Nyní můžeme data porovnat s tímto víkendem a před ním a doufám, že nám to pomůže k dalšímu zlepšování. Myslím, že směr je zcela jasný, jen potřebujeme čas."

Joan Mir
"Těžký konec náročného víkendu. Samotný závod jsme nezačali úplně dobře, takže jsme byli dost daleko pozadu, ale pak jsem našel své tempo a dokázal jsem se dostat před ostatní jezdce Hondy. Začal jsem se přibližovat skupině vepředu, ale bohužel jsem v šesté zatáčce ztratil zadní část a havaroval. Není moc co dodat. Všichni pracují, zkoušíme to a sbíráme se, abychom to všechno zopakovali v příštím závodě."