Marini má konečně první bod

08.07.2024

Luca Marini završil svůj nejkonzistentnější letošní víkend tvrdým bojem v GP Německa a prvním bodovaným výsledkem v roli jezdce týmu Repsol Honda. Joan Mir dokončil závod osmnáctý.

Na deváté kolo mistrovství světa MotoGP dorazil plný okruh fanoušků, kteří se na Sachsenring sjížděli už od časného rána. Tým Repsol Honda byl připraven na intenzivní den plný akce a dychtivě sbíral poslední informace před letní přestávkou.

Luca Marini, který během celého víkendu prokazoval svou rychlost, byl odhodlán opět vést tým Honda. Do delšího závodu Grand Prix na 30 kol Marini věděl, že bude muset oproti sobotě změnit strategii, a v úvodních kolech postupně zvyšoval svou rychlost. Když závod vstoupil do své závěrečné třetiny, Marini zaútočil a posunul se před Takaakiho Nakagamiho do čela skupiny. Dvojice motocyklů Honda bojovala až do cílové rovinky, přičemž Nakagami těsně předstihl Mariniho, který skončil šestnáctý - 25,854 sekundy za vítězem. Trest pro Augusta Fernandeze po závodě posunul Mariniho na 15. místo, čímž získal svůj první bod v sezóně. Malá odměna za jeho pilnou práci.

Joan Mir mezitím prokázal odhodlání šampiona, když se svým týmem neúnavně pracoval na zlepšení své situace. Pro jezdce s číslem 36 to byl třetí a poslední komplikovaný den, když po penalizacích po závodě obsadil 18. místo a stále hledal další krok v nastavení svého stroje Honda RC213V. Práce na pochopení toho, co se stalo, začala okamžitě, když si sedl se svým týmem a začal procházet data.

Oba jezdci týmu Repsol Honda si vytyčili jasné oblasti, na kterých budou ve zbytku sezóny pracovat, a doufají v další pokrok při pokračování závodů v Silverstone. Velká cena Velké Británie odstartuje druhou polovinu sezony 2024 na začátku srpna a bude mít speciální historické zbarvení týmu Repsol Honda.

Luca Marini
"Jsem spokojený s tím, co jsme v první polovině roku celkově dokázali, to je nejdůležitější. Samozřejmě jsem nečekal, že budeme tolik bojovat, ale teď se to začíná obracet. Naše snaha z úvodních závodů se začíná vyplácet a teď musíme počkat, co přijde po letní přestávce. Odstup od prvního místa je dnes dobrý, trať hraje svou roli, ale zlepšujeme se. Všichni v Hondě pracují společně stejným směrem, pojďme v tom pokračovat i po krátké přestávce."

Joan Mir
"Tento víkend musíme využít k tomu, abychom pochopili, co se stalo a jak se tomu v budoucnu vyhnout. Opět jsem nedokázal naplno rozvinout svůj potenciál a bojoval jsem více než ostatní jezdci Hondy. Dlouhý závod, náročný závod, ze kterého se můžeme hodně naučit. S týmem jsme již procházeli data a máme několik nápadů, co v budoucnu změnit. Nepřestáváme pracovat, nepřestáváme se snažit a naším cílem je vrátit se do Silverstone silnější."