Marini doma atakoval pódium

13.06.2023

Luca Marino navzdory bolesti zápěstí projel cílem GP Itálie na 4. místě, závod v Mugellu přinesl Marco Bezzecchimu osmou pozici.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Luca Marini obsadil před domácím publikem, které sledovalo v Mugellu Grand Prix Itálie, pěkné čtvrté místo, když i přes bolest v pravém zápěstí držel tempo nejrychlejších jezdců a stupně vítězů opustil až v závěrečné fázi závodu. Osmý naopak skončil jeho týmový kolega Marco Bezzecchi, který po ne špatném startu brzo ztratil kontakt s prvními borci.

Luca Marini
"Snažil jsem se jet co nejrychleji, takový závod jsem nečekal. V těchto případech, kdy nejste na 100%, je velkou výhodou startovat z první řady. Dal jsem do toho všechno, snažil jsem se to v polovině závodu zvládnout, vydýchat se. Když mě Alex Marquez předjel, snažil jsem se neztratit kontakt, tlačil jsem ještě víc. S Johannem Zarcem jsem pak měl mnohem větší potíže. Už jsem neměl sílu v ruce, skoro jsem brečel, protože pódium v Mugellu by bylo a stále je snem každého. Už se nemůžu dočkat, až si tento závod příští rok zopakuji. Fanoušci byli fantastičtí, viděli jsme plné Mugello a také spoustu mladých lidí. Je důležité vyslat poselství, pobavit fanoušky a dát jim co nejvíce emocí."

Marco Bezzecchi
"Opravdu škoda, celý víkend jsem byl rychlý a dnes jsem čekal víc. Hned po startu, ve třetí zatáčce, jsem pochopil, že to bude velmi těžký závod. Neměl jsem vepředu žádný cit a musíme pochopit, co se stalo, protože motorka je stejná jako včera a neudělali jsme žádné změny. Dokonce i v souboji jsem se dostal velmi blízko k Jackovi Millerovi a Aleixovi Espargarovi, ale pak jsem ztratil kontakt. Mrzí mě to, i kvůli divákům, kteří nás celý víkend podporovali a možná dnes ode mě doufali v něco jiného. To, co se stalo, je velmi zvláštní, ale na Sachsenringu se můžeme okamžitě vzpamatovat a jet dál."