Marini - cílem je bojovat o vítězství

07.07.2023

Jezdec týmu Mooney VR46 Racing si pro druhou polovinu sezony klade ambiciózní cíle. V současné době je šestý v pořadí a usiluje o maximální výsledek a týmový titul.
Foto: Mooney VR46 Racing Team


Luca Marini se nezastavuje a už teď upírá svůj zrak na druhou polovinu sezóny. Osm závodů za sebou a více než pozitivní bilance jezdce týmu Mooney VR46 Racing, který třetím rokem v MotoGP sedlá Ducati Desmosedici GP a pracuje na návratu na stupně vítězů v nejvyšší třídě.
Druhý v Americe (první pódium v MotoGP v kariéře), třetí v Argentině ve sprintu a čtyřikrát startoval z první řady (GP Ameriky, GP Francie, GP Německa, GP Nizozemska), Luca je aktuálně šestý v celkovém pořadí s 98 body a stabilně v Top5. Je solidní a rychlý za všech podmínek a pro konec sezony si klade nový cíl: další umístění na stupních vítězů, společně s Marcem titul v týmech (P2, 256 bodů) a vítězství.

Můj dosavadní rok 2023
"Začátek byl velmi pozitivní, pracovali jsme dobře a dosáhli důležitých výsledků. V každé GP jsme schopni bojovat o umístění v Top5 a to je fantastické. Zůstaňme soustředění, vydávejme ze sebe to nejlepší a posouvejme laťku ještě výš, dokud nebudeme moci v každé GP bojovat o stupně vítězů."

Kroky vpřed
"Jsem hrdý na růst týmu i na sebe. Ale musím uznat, že tým udělal oproti roku 2022 impozantní krok vpřed. Jsme silnější, stále více se zaměřujeme na detaily a také na můj styl jízdy. Jsem si jistější ve zvládání víkendu. Pokaždé, když sednu na motorku, vím přesně, co mám dělat."

Lítost
"Nejvíce mě zatím asi mrzí víkend v Portimau. Při testech před sezónou jsem byl velmi rychlý, čekal jsem víc, mám tu trať rád. Ve 3. tréninku jsem havaroval, hloupý pád, a od té chvíle šlo všechno špatně."

Nový formát
"Sprint je úplně jiný závod, ale velmi krásný. Rádi závodíme, rádi bojujeme s ostatními jezdci, dokazujeme si, že jsme silnější. Co se týče řízení víkendu, je to trochu složitější: hodně záleží na pátku, na pocitu, který máte, jakmile vyjedete na trať. Když se něco nepovede, nemáte tolik času na práci a zotavení."

Boj o titul
"V každé GP je mnoho různých a velmi silných jezdců, kteří mohou vyhrát nebo dosáhnout na stupně vítězů. Po technické stránce je v současné době Ducati ve srovnání s ostatními výrobci o krok napřed. Existuje malý odstup, který musíme v této druhé části sezony nadále hájit. Pecco je ve skvělé formě, určitě je favoritem na titul, ale my můžeme bojovat. Každý má za cíl, dříve či později, ukrást mu korunu."

Týmový titul
"Marco a já jsme dva velmi silní jezdci, všichni lidé, kteří na tomto projektu pracují, jsou dobře připraveni a velmi silní ve svých rolích. Do garáže se dostala skvělá atmosféra.Souboj s týmem Pramac, který v posledních letech získal titul nezávislého týmu, je stále blíž a blíž a všichni dají do vítězství všechno."

Letní přestávka
"Strávím pár dní na Ibize se svou přítelkyní, pak budu hodně trénovat, abych se připravil na Silverstone. A 21. července svatba: to bude důležitý okamžik. A pak, na konci měsíce, ještě pár dní odpočinku na Capri s Martou, konečně mojí ženou."

Nové cíle směrem k Valencii
"Chtěl bych v každé GP bojovat o stupně vítězů a vyhrát závod. Nebude to snadné, úroveň je velmi vysoká, konkurence také, ale každý víkend jsme blíž a blíž."