Marini a Bezzecchi před Rakouskem

17.08.2023

Okruh ve Spielbergu bude hostit desátý závod roku 2023, jezdci Mooney VR46 Racing Teamu jsou připraveni být mezi hlavními protagonisty.
Foto: Mooney VR46 Racing Team


Marco Bezzecchi a Luca Marini přijíždějí do Rakouska s cílem dosáhnout solidních výsledků na motocyklech Ducati Desmosedici GP týmu Mooney VR46 Racing. Marco, aktuálně třetí v celkovém pořadí se 167 body, chce držet krok s nejsilnějšími borci, zatímco Luca (P7, 107 bodů - P2 mezi týmy s 274 body) usiluje o své druhé pódium v sezoně.
Marco, který v Rakousku třikrát zvítězil - v Moto3 (2018) a Moto2 (2020 a 2021) - chce nechat za sebou předčasný epilog ze závodu v Silverstone a vrátit se k vynikajícím jezdeckým pocitům, které měl až do sprintu, kde dosáhl osmého pódia v sezoně.
Po hořkosladkém víkendu ve Velké Británii má Luca, který se v závěru závodu vždy pohyboval v Top10, v plánu vrátit se mezi absolutní protagonisty víkendu a dosáhnout tak na stupně vítězů na trati, která jeho stylu a jeho Ducati velmi vyhovuje (pódium v Moto2).

Luca Marini

"Stejně jako v každé Grand Prix bude klíčové okamžitě od pátku nasadit dobré tempo. Budeme pracovat na tom, abychom udělali krok kupředu ve srovnání se Silverstonem, vždy s ohledem na počasí a abychom byli schopni nastavit motorku tak, abychom byli schopni silně brzdit. Kvalifikace bude zásadní. Spielberg je asi trať, kde tlak na přední pneumatiku stoupá nejvíce. Cílem je udržet se co nejdéle vpředu. Pocity jsou dobré, rozestupy budou minimální, ale vždycky jsem tu byl konkurenceschopný a Ducati také."

Marco Bezzecchi

"Když závod skončí jako ten můj v Silverstone, nemůžete se dočkat, až se vrátíte na motorku. Proto jsem velmi rád, že se mohu vrátit do práce s celým týmem, zvláště tady v Rakousku, na trati, kterou mám obzvlášť rád. Vyhrál jsem tu v Moto3 a Moto2, vždy jsem byl extrémně rychlý a konkurenceschopný, výborný výchozí bod pro to, aby se mi dařilo i na motocyklu MotoGP. Co na to říct, už se nemůžu dočkat."