Marco Bezzecchi ovládl sprint v Assenu

25.06.2023

Jezdec Mooney VR46 Racing Teamu po pole position a traťovém rekordu zpečetil sprint. P10 pro Lucu Mariniho.

Marco Bezzecchi si připisuje první vítězství v sobotním sprintu, když přede všemi projíždí cílem TT Assen. Na stroji Ducati Desmosedici GP týmu Mooney VR46 Racing vybojoval 12 bodů a v předvečer nedělní GP je se 138 body třetí v celkovém pořadí. Luca Marini skončil desátý, kvůli penalizaci v posledním kole, když se snažil udržet tempa prvních borců.

Marco odstartoval z pole position (1'31,472, nový traťový rekord) a v první zatáčce byl třetí, získal své tempo a posunul se v pořadí na P1 (4. kolo), což potvrdil až do šachovnicové vlajky.

Komplikovanější závod to byl pro Lucu, který startoval ze třetího boxu v první řadě a v závěrečných fázích závodu byl nucen vzdát se pozic. Pod šachovnicovou vlajkou projel na osmém místě, ale kvůli penalizaci 0,5 sekundy za zkrácení dráhy v poslední šikaně skončil na hranici Top10.

Marco Bezzecchi
"Jsem velmi šťastný. V první zatáčce jsem se snažil vzdorovat Peccovi, ale jel jsem zeširoka a Brad mě předjel. Snažil jsem se neztrácet čas a dostat se dopředu. Poté, co jsem předjel Pecca, jsem tvrdě tlačil, protože jsem věděl, že se může vzpamatovat. Sledoval jsem tabuli z boxů, zejména poslední tři kola, ale snažil jsem se zachovat klid a dojet do cíle silný. Pneumatiku jsem zvládl dobře, jsem spokojený, ale zítra to bude s Medium jiné, nejsem tak dokonalý. Budu pracovat s týmem, abychom zítra dokázali zajet dobře. Ve sprintu jsem vždycky bojoval víc než v GP, takže tohle vítězství má zvláštní příchuť. Také holandští fanoušci jsou opravdu milí a byl jsem moc rád, že jsem s nimi mohl slavit na cílové rovince."

Luca Marini
"Opravdová škoda, za umístění a za trest za poslední šikanu. Dnes jsem hodně bojoval, zejména s přední pneumatikou. Nevím, jaký je pravý důvod, ale oproti dnešnímu ránu jsem měl zřetelnou změnu v pocitu z jízdy. Měl jsem špatný start a pak jsem se nedokázal vzpamatovat. V rychlých zatáčkách, hlavně v 7. a 15., jsem nebyl konkurenceschopný a měl jsem problémy. Vrátíme se k práci v zahřívacím tréninku a závodě."