Marco Bezzecchi a VR46 společně i v roce 2024

30.08.2023

Smlouva podepsána na příští sezónu - Marco Bezzecchi bude závodit s Ducati Desmosedici GP týmu z Tavullie.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Marco Bezzecchi bude v roce 2024 závodit s týmem Mooney VR46 Racing na motocyklu Ducati Desmosedici GP. Jezdec z Rimini, aktuálně třetí v celkovém pořadí se 183 body a autor dvou vítězství a tří umístění na stupních vítězů (čtyři pódia ve sprintu) v probíhající sezoně, bude jezdcem týmu z Tavullie pátým rokem po sobě (debut v Moto2 v roce 2020).

Cesta postupného růstu, která ho vedla nejprve k tomu, aby se v roce 2020 dotkl stupňů vítězů v šampionátu Moto2 (P4), cíl pak splnil v roce 2021 třetím místem a zpečetil svým debutem v MotoGP v roce 2022. Sezona, v níž Marco zaujal ziskem titulu nováčka roku, pódiem (P2 v GP Nizozemska) a pole position (GP Thajska).

S podporou Ducati mohl Marco počítat i tento rok, což pro něj byl klíčový aspekt, který mu umožnil vybojovat první vítězství v nejvyšší třídě (GP Argentiny) v kariéře i v desetileté historii týmu a ukázat tak svůj talent a být skutečným protagonistou šampionátu 2023.

MARCO BEZZECCHI
"Jsem opravdu šťastný, že mohu potvrdit, že v roce 2024 budu na trati s Mooney VR46 Racing Teamem. Tento tým byl pro mou dosavadní i budoucí kariéru klíčový. Přišel jsem sem v roce 2020, v Moto2, pak jsme společně přistáli v roce 2022 v MotoGP a letos jsme zatím měli neuvěřitelnou sezonu. Pokračovat v růstu v tomto týmu s podporou Ducati je pro mě tou nejpřirozenější volbou. Rok 2024 s sebou přináší mnohá očekávání, ale teď se chci soustředit na letošní sezonu. V současné době bojujeme o stupně vítězů v šampionátu, s Lucou máme otevřený týmový titul a jsem si jistý, že všichni v týmu dají do dosažení těchto cílů všechno, ještě více než doposud. Děkuji Valemu, Ucciovi, Pablovi, akademii VR46 Riders Academy a všem, kteří nám to umožnili. Zůstat v týmu Valeho je velkou motivací a zároveň hrdostí."

ALESSIO SALUCCI, ŘEDITEL TÝMU
"Nemohu skrývat uspokojení nad tím, že jsme s Marcem podepsali tuto dohodu. Nejen proto, že představuje vyhranou sázku v rámci dlouhé cesty růstu našeho týmu z Moto2, ale i pro celý tým, a také pro všechny naše partnery, kterým děkujeme za podporu, a fanouškům, kteří nás sledují. Bylo nezbytné, abychom mohli pokračovat další rok, a já musím poděkovat všem, kteří spolupracují s vedením týmu, Valemu a Pablo za společnou práci, která nás dovedla k tomuto cíli. Jsem šťastný, protože vím, jak moc pro Marca znamená zůstat tady v naší rodině. Jako tým mu společně s Ducati poskytneme veškeré dostupné prostředky a nasazení, aby mohl pokračovat v práci se stejným klidem a týmovým duchem, který nám v této sezóně umožnil dosáhnout mimořádných cílů."

PABLO NIETO, MANAŽER TÝMU
"Jako manažer týmu jsem vždy bral v úvahu lidský aspekt týmu, který tráví většinu roku mimo domov. Důvod, který nás přiměl k tomu, abychom udělali maximum pro dosažení této dohody o prodloužení smlouvy s Marcem o další rok, s jezdcem, který od svého debutu v nejvyšší třídě v roce 2022 skutečně zaujal ze všech hledisek. Podpis této smlouvy je pro mě zdrojem velké hrdosti, kterou mohu sdílet se všemi lidmi, kteří pracují v týmu, s Valem, Ucciem, Ducati, kde nás budou podporovat, jak nejlépe dovedou, a s našimi partnery, kteří nám to umožňují. Pokračujeme v práci a zůstáváme soustředění: v této sezóně musíme dosáhnout dvou důležitých cílů, než začneme myslet na rok 2024."