Marc Marquez v Německu osamocen

15.06.2023

Okruh Sachsenring volá Marca Marqueze a tým Repsol Honda, naopak Joan Mir pokračuje v rekonvalescenci.
Foto: Honda

Marc Marquez usiluje o lepší výsledky na historicky oblíbeném okruhu Sachsenring, na kterém v posledních jedenácti startech získal 11 vítězství. Od roku 2010 získal tým Repsol Honda na jedinečném okruhu Sachsenring 11 vítězství. Německý okruh o délce 3,67 kilometru se nepodobá žádnému jinému v kalendáři mistrovství světa MotoGP, je to zvlněná horská dráha s převážně levotočivými zatáčkami. Od roku 2013 byl Marc Marquez "králem Sachsenringu" a v Německu se stal autorem řady neuvěřitelných výsledků - naposledy v roce 2021, kdy si připsal emotivní první vítězství po zranění v roce 2020.

Do víkendu číslo #93 vstupuje se stejným soustředěním a odhodláním jako každý rok předtím, ale výzva v MotoGP se stále jen zvyšuje. Mugello se ukázalo být pro tým Repsol Honda a Marqueze obtížným víkendem, pád v nedělním závodě byl frustrujícím koncem. Z jednoho z nejrychlejších okruhů kalendáře se nyní jede na jednom z nejpomalejších a nejtechničtějších okruhů.

Po návratu domů se Joan Mir podrobil magnetické rezonanci v Centre d'Imatge Diagnostica de la Dra. Cuesta v Andoře. Ta odhalila výrazné pohmoždění pravé ruky se synoviální tekutinou a zánětem, což omezuje sílu a pohyblivost jeho pravé ruky. S ohledem na výsledky magnetické rezonance se Mir nezúčastní GP Německa. Odcestuje do Palma, aby navštívil svého traumatologa Dr. Juana Garciase, který vyhodnotí nejlepší plán léčby a zotavení zranění pravé ruky, aby se mohl co nejdříve vrátit. Na GP Německa nebude Mir nahrazen.

Marc Marquez
"Když máte za sebou náročný víkend, nejlepší, co se může stát, je jít hned závodit - a přesně to se nám podařilo. Přijíždíme na Sachsenring, na trať, kterou jsem měl vždy velmi rád a na které jsem dosáhl mnoha úspěchů. Samozřejmě přijíždím s tím, že chci zajet dobře, moje soustředění a odhodlání je jako vždy stoprocentní. Letos nás čeká mnoho vyzyvatelů a my musíme od začátku víkendu dobře pracovat, abychom se připravili na sobotu a neděli a pokračovali ve spolupráci s Hondou ve zlepšování."