Marc Marquez se vrací

11.05.2023

Tovární tým Repsol Honda v Le Mans nastoupí v kompletní sestavě, tedy vedle Joana Mira bude startovat Marc Marquez.
Foto: Honda

Legendární okruh v Le Mans bude hostit pátý podnik sezony 2023 MotoGP, v jehož centru bude návrat Marca Márqueze. Po konzultacích se třemi různými lékařskými týmy jsou všichni zúčastnění spokojeni s léčbou jeho zranění ruky a jezdec týmu Repsol Honda se Grand Prix Francie zúčastní. Hlavním cílem pro tento víkend bude dostat se zpět do tempa a navázat na práci s motocyklem Honda RC213V tam, kde skončil. Na tomto okruhu Španěl v MotoGP třikrát zvítězil.

Joan Mir bude i nadále pracovat na zlepšení svých výkonů v sedle své Hondy. Na legendárním francouzském okruhu má Mir na kontě vítězství z roku 2017 v Moto3 a třetí místo z roku 2018 - ve své první sezoně jako jezdec Moto2.

Ignacio Roger de Oña, mikrochirurg rukou a rekonstrukční chirurgie Ruber Internacional:
"Dnes proběhla kontrolní konzultace s pacientem Marcem Márquezem, který se léčí se zlomeninou v oblasti první záprstní kosti. Po zhodnocení jeho klinického stavu a přezkoumání rentgenových snímků a CT vyšetření bylo pozorováno výrazné zlepšení konsolidace zlomeniny. Na základě výsledků hodnocení tři lékařské týmy, které případ sledovaly, rozhodly, že pacient je schopen se tento týden vrátit k závodění v MotoGP"

Marc Marquez
"Jsem opravdu šťastný, že jsem zpátky v týmu Repsol Honda a mohu opět jezdit na motorce. Především chci poděkovat svému lékařskému týmu za profesionalitu a rady, které mi v uplynulých týdnech poskytl. Samozřejmě jako jezdec chcete být vždy co nejdříve zpět, ale u takového zranění bylo opravdu důležité nechat ho vyléčit. Teď jsem tady a plně se soustředím na ježdění, nemám žádné obavy ze zranění, protože je plně zahojené. Uvidíme, co přinese GP Francie, a hlavně budeme pracovat na maximum."

Joan Mir
"Do Francie přijíždíme s otevřenou myslí. Měli jsme nabitý pondělní test, kde jsme si mohli vyzkoušet některé věci, zejména práci na základním nastavení motocyklu. Doufám, že z toho budeme moci během víkendu těžit. GP Francie má vždy navíc prvek počasí, často je zima nebo prší. Momentálně to vypadá na trochu chladnější počasí, ale zdá se, že nám tyto chladnější podmínky letos vyhovují více, takže se snažíme z této situace vytěžit maximum. Ať se děje, co se děje, pracujeme dál společně."