Marc Marquez na pódiu

28.04.2024

16. října 2022 naposledy stál Marc Marquez na pódiu MotoGP po plně suchém závodě, dnes konečně tuto dlouhou sérii ukončil.

Na některé neděle se těžko zapomíná. Na stejném místě, kde před čtyřmi lety začala jeho noční můra, se Marc Marquez vrátil na stupně vítězů v Jerez de la Frontera poté, co mu v posledních kolech těsně uniklo vítězství v závodě. Dnešních 20 bodů katapultovalo #93 na šesté místo se ztrátou 32 bodů na vedoucího Martina. Marc Marquez tak ukončil své dlouhé čekání na pódium v plně suchém závodě, po kterém se radoval naposledy v roce 2022, kdy dojel druhý v Austrálii (v roce 2023 skončil třetí v Japonsku, ale to byl závod ovlivněn deštěm s výměnou motocyklů).

Velmi solidní výkon předvedl také Alex Marquez, čtvrtý na cílové čáře v závěru dobrého souboje s Binderem. Byl to víkend mezi protagonisty pro #73, který byl blízko pódiovým pozicím i včera.

MARC MARQUEZ
"V prvních pěti kolech jsem jel až příliš konzervativně. Včerejší pád sehrál svou roli a chtěl jsem si být jistý, že dojedu do cíle. Pak jsem viděl šanci na vítězství a zkusil jsem to. Pecco silně bránil pozici a bylo to tak dobré. Teď už není vítězství jen snem, takže si užijme tento návrat k rychlosti a k pódiovým výsledkům."