Marc Marquez má třetí pódium v řadě

12.05.2024

Marc Marquez ve Francii zářil, v tisícím závodě Gresini Racing Teamu získal pódium.
Foto: Gresini Racing Team

220 umístění na stupních vítězů, z toho 73 vítězství. To je bilance týmu Gresini Racing v dosavadních 1000 závodech: na nedělní pódium se těžko zapomíná.

Neuvěřitelný návrat s pozoruhodnou konzistencí a bez zaváhání, který katapultoval Marca Marqueze na druhé místo v nedělním závodě v Le Mans i na třetí pozici v průběžném pořadí šampionátu, 40 bodů od vedoucího Jorgeho Martina.

Francie přinesla spoustu úsměvů v garáži Gresini, přičemž do první desítky se desátou pozicí dostal také Alex Marquez, který odvedl skvělou práci při získávání bodů a nalezení nového sebevědomí před domácím závodem v Barceloně.

MARC MARQUEZ
"Byl to výborný start, i když ne tak dobrý jako včera. Dnes jsme měli více času na to, abychom se vrátili do závodu, a naše tempo bylo silné. Ztratil jsem trochu času s Diggiou a ještě předtím s Viñalesem, kterého rozhodně není snadné předjet. Když jsem pak zlikvidoval ztrátu na Martina a Bagnaiu, čekal jsem, že druhý jmenovaný zaútočí, ale nakonec to neudělal, takže jsem to zkusil. V posledním kole jsem měl ještě něco navíc, tak jsem to risknul a vyšlo to."

ALEX MARQUEZ
"Moje tempo bylo dobré a vzhledem k mé startovní pozici jsme neděli zachránili. Nemůžeme být spokojeni, ale nyní se díváme dopředu na Barcelonu s jasnou představou, na čem musíme zapracovat, abychom se vyvarovali opakování stejných chyb, kterých jsme se dopustili na začátku tohoto víkendu. Cíle jsou samozřejmě jiné, ale z tohoto víkendu si bereme všechna pozitiva, která můžeme."