Marc Marquez – v roce 2025 chci bojovat o titul

10.06.2024

Osminásobný mistr světa Marc Marquez v prvním komentáři po oznámení, že v roce 2025 bude jezdcem týmu Ducati Lenovo.
Foto: Ducati, zdroj: motogp.com a Cadena SER

Španělský jezdec týmu Gresini Racing MotoGP Marc Marquez poskytl první rozhovor po zprávě, že se v roce 2025 stane týmovým kolegou Pecca Bagnai v týmu Ducati Lenovo, aby se v pořadu El Larguero stanice Cadena SER rozpovídal o svém nadcházejícím přestupu do červené barvy boloňské továrny. V rozhovoru pro španělskou rozhlasovou stanici v den podpisu smlouvy Marquez otevřeně hovořil o řadě témat souvisejících s tímto velkým oznámením.

"Je zřejmé, že oznámení... řeknu vám, nevím, jestli to můžu říct, dnes ráno v osm hodin jsem podepsal smlouvu," podělil se s reportéry stanice Cadena SER o své pocity osminásobný mistr světa s tím, že zpráva byla zveřejněna necelé tři hodiny poté. "Příští rok budeme muset bojovat o titul. Letos jsem učinil velmi důležité rozhodnutí, kterým bylo opustit tým Repsol Honda, tým mého života. Emocionální zátěž byla těžká, ale udělal jsem to s myšlenkou na sport a svou kariéru, a to bylo hledání výsledků, aby se motivace vrátila."

Již před GP Itálie se prosakovala informace, že bylo nabídnuto místo Jorge Martinovi, ale v pondělí po GP Itálie jsme se dozvěděli, že Martin se v roce 2025 připojí k týmu Aprilia Racing, čímž se Marquezovi otevřela cesta k přestupu do tovární sestavy. "Na přestup musíte mít odvahu a chuť, protože když přestoupíte, vystavujete se kritice i chvále. Chtěl jsem to udělat, protože jinak by moje závodní kariéra netrvala o moc déle. Po zranění jsem byl čtyři roky bez výsledků a je těžké udržet si sebedůvěru a motivaci, ať jste psychicky jakkoli nároční. Mám v hlavě plán a zatím se mi daří. Od první chvíle nám u Ducati říkali, že nejsou rozhodnuti, protože mají dva jezdce a dokonce i Bastianiniho, ale počkají na Mugello. Hodlali se řídit výsledky, jako ostatně všechno... a to mi došlo v neděli večer."

Španěl také vysvětluje, proč přišel ve čtvrtek v Mugellu a vyjádřil se, že přestup do týmu Prima Pramac Racing - na Ducati nejnovější specifikace - pro něj v roce 2025 nepřipadal v úvahu. "Po celou dobu jsem se vyjadřoval jasně a od své myšlenky jsem neustoupil. Od prvních rozhovorů jsem jasně řekl, že chci zůstat v satelitním týmu Gresini, což je rodina, která mi dala příležitost omládnout. Nejdůležitější při jednání, ať už je jakékoliv, je být upřímný a neměnit svou představu."