Malé body pro Yamahu

28.04.2024

Duo Monster Energy Yamaha MotoGP se v závodě GP Španělska probojovalo k bodům.

Španěl Álex Rins a Francouz Fabio Quartararo, piloti týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, chtěli v závodě Gran Premio de España bodovat, ale měli po startu z 25., respektive 23. místa na gridu mnoho práce, se na bodované pozice prosadit. Dvojice spojila síly téměř na celý závod, zpočátku vedl Quartararo a čtyři kola před koncem se vedení ujal Rins. Španěl si dojel pro 13. místo, zatímco Francouz obsadil 15. pozici.

Álex Rins
"Těžký závod... Startovat z poslední pozice nebylo snadné, ale povedl se nám lepší start než včera. Získal jsem nějaké pozice a pak jsem byl téměř celý závod za Fabiem, až asi 11 kol před koncem jsem oproti němu ztratil nějaké desetiny. Pak jsem ale viděl, že začal bojovat stejně jako já, a podařilo se mi ho dostihnout a předjet. Cítím se dobře. Určitě to není výsledek, který bychom si přáli, ale tento závod byl pro nás důležitý, protože jsme načerpali spoustu informací. Celá doba, kterou jsme na trati, nám dává data, která analyzujeme a snažíme se jim porozumět. Pro zítřek máme mnoho položek, které musíme vyzkoušet. Takže jedeme dál a budeme pracovat!"

Fabio Quartararo
"Nepodařilo se mi odstartovat stejně jako včera. Měli jsme problém s přilnavostí zadní části a pak už byla jízda na motorce opravdu fyzicky namáhavá. Bolela mě ruka, protože jsem příliš prudce brzdil, a posledních deset kol už jsem nebyl schopen brzdit, takže jsem musel zpomalit. Řekl bych, že to byl opravdu náročný závod. Hodně nám chybí přilnavost zadní části motocyklu a zatáčení, tak doufejme, že to v zítřejším testu změníme. Neočekávám žádný velký a zásadní krok, ale doufám, že najdeme zlepšení, abychom se na motorce cítili lépe a byli rychlejší."